Zarząd CHKŻ CHOJNICE składa niniejszym serdeczne podziękowanie za dokonanie wpłaty 1% z podatku. To między innymi dzięki Państwa wsparciu mogliśmy z powodzeniem kolejny rok prowadzić szkolenie żeglarskie dzieci i młodzieży.

3) Obóz żeglarski dla dzieci na łodziach OPTIMIST

Więcej

Feature Demo Image

Hotel

Klub posiada 96 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. W pokojach są umywalki, kompleks łazienkowo-prysznicowy i WC znajdują sie na każdym piętrze.

INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW
Terminy treningów, ogłoszenia i wiadomości dla rodziców.

CZŁONKOSTWO W CHKŻ
Informacje dla nowych klubowiczów.

SPONSORING
Zainwestuj w sport przynoszący sukcesy.

Chojnicki Klub Żeglarski organizuje nabór do szkółki żeglarstwa regatowego.

Wymagania stawiane przyszłym zawodnikom to: wiek 7 - 9 lat, dobra sprawność fizyczna. W zamian klub oferuje wykwalifikowana kadrę trenerską, dostęp do sprzętu wysokiej klasy ( grupy A i B ). Z naszej szkółki wyszli zwycięscy regat ogólnopolskich oraz reprezentanci Polski. Żeglarstwo to wspaniała przygoda z woda. Uczy samodzielności, wytrwałości i współpracy w grupie.

Więcej informacji udziela sekretariat klubu.
Tel. 052 3988120

Złota Agnieszka !!

Zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Agnieszka Pawłowska zdobyła złoty medal na zakończonej właśnie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w żeglarstwie w klasie Optimist Dziewcząt. Regaty odbyły się na Zegrzu w dniach 17-20.08.2017 r.

Przez pierwsze dni warunki wietrzne były bardzo słabe i zawodnicy zmuszeni byli do czekania na wiatr. Udało się rozegrać 7 wyścigów i już od samego początku Agnieszka pokazała, że jest w świetnej formie, wygrywając dwa pierwsze wyścigi. W kolejnych też dopływała na metę w czołówce, zajmując kolejno 2, 4, 1, 6 i 2 miejsce. Ostatecznie Agnieszka wypracowała sporą przewagę nad konkurentkami i pewnie mogła się cieszyć ze złotego medalu. Srebro zdobyła Weronika Jaroszek z KSW Baltic (ze stratą aż 19 punktów do zawodniczki ChKŻ). Brąz zdobyła zawodniczka KS Spójnia Warszawa Emilia Roszkowska.
Nasz Klub w klasyfikacji dziewcząt reprezentowała także Klara Sobczak, która zajęła dobre 9 miejsce w stawce 41 zawodniczek.

Zdjęcie użytkownika Tomasz Lewandowski.

W klasie Optimist Chłopców blisko medalu był Patryk Kosmalski, który ostatecznie zajął 5 miejsce, tracąc do brązowego medalu zaledwie 6 punktów. Zwyciężył Maksymilian Cymerman z UKS Barnim Goleniów przed Ignacym Oźminkowskim (KS Spójnia Warszawa) i Rafałem Pogorzelskim (Nauticus YC Olsztyn).
Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio:
33 miejsce Marcel Montrymowicz
43 m. Jan Krawczyk
Łącznie rywalizowało 83 zawodników.

Po zakończonej II części OOM, w klasyfikacji klubowej nasz Klub zajmuje bardzo dobre 6 miejsce z 46 punktami (4 miejsce w woj. pomorskim).