image image image

Najblizsze regaty

 

Chojnice Team Cup

Zawiadomienie o regatach 2018

Chojnicki Złoty Konik Morski

Zawiadomienie o regatach 2018

OBOZY

Obozy / Kursy

1) Obóz szkoleniowy na stopień żeglarza jachtowego
2) Obóz żeglarski grupy rejsowej
3) Obóz żeglarski dla dzieci na łodziach OPTIMIST

Więcej

Feature Demo Image

Hotel

Klub posiada 96 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. W pokojach są umywalki, kompleks łazienkowo-prysznicowy i WC znajdują sie na każdym piętrze.

Więcej

Feature Demo Image

Czarter

Na wyposażeniu Klubu znajdują się:
9 łodzi klasy ORION,
1 łódź klasy OMEGA,
1 łódź klasy ARA,
1 łódź klasy PUCK

Więcej

KALENDARZ
Aktualny wykaz imprez i regat.

 


INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW
Terminy treningów, ogłoszenia i wiadomości dla rodziców.

CZŁONKOSTWO W CHKŻ
Informacje dla nowych klubowiczów.

 


SPONSORING
Zainwestuj w sport przynoszący sukcesy.

Chojnicki Klub Żeglarski organizuje nabór do szkółki żeglarstwa regatowego.

Wymagania stawiane przyszłym zawodnikom to: wiek 7 - 9 lat, dobra sprawność fizyczna. W zamian klub oferuje wykwalifikowana kadrę trenerską, dostęp do sprzętu wysokiej klasy ( grupy A i B ). Z naszej szkółki wyszli zwycięscy regat ogólnopolskich oraz reprezentanci Polski. Żeglarstwo to wspaniała przygoda z woda. Uczy samodzielności, wytrwałości i współpracy w grupie.

Więcej informacji udziela sekretariat klubu.
Tel. 052 3988120

Mateusz Grzempa z Pucharem Europy

W miniony weekend zakończyły się regaty Laser Europa Cup Poland 2017, które rozegrane były w dniach 25-27 sierpnia w Dziwnowie. W międzynarodowej obsadzie regat (m.in. z Ukrainy, Polski, Holandii, Białorusi, Rosji i Czech), znaleźli się także zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, którzy rywalizowali w trzech klasach: Laser 4.7, Laser Radial oraz Laser Standard.

Po rozegraniu wszystkich 8 zaplanowanych wyścigów, najlepiej z naszych zawodników spisał się Mateusz Grzempa w klasie Laser 4.7. Mateusz po raz kolejny pokazał, że posiada ogromny talent i chęć walki. Rywalizację w swojej klasie wygrał bez najmniejszych problemów wygrywając 2 wyścigi, w czterech był na 2 miejscu oraz dodatkowo na 4 i 6 miejscu. 22 punktowa przewaga nad drugim w klasyfikacji Białorusinem Ivanem Mshenskim sprawiła, że Mateusz mógł cieszyć się ze złota. Mateusz poza zwycięstwem w klasyfikacji ogólnej, zwyciężył także w klasyfikacji U16 (do 16 lat). Trzecie miejsce na podium zajął Gerard Polaczyk z KŻ MEWA Poznań.

 


Także w tej klasie startowali:
Kacper Żywiczka, który zajął 10 miejsce open oraz 8 miejsce U16.
Laura Szulc, która zajęła 17 miejsce open, 5 m. w klasyfikacji Dziewcząt, 3 m. U16 Dziewcząt

W klasie Laser Radial, na 21 startujących zawodników, startowała Oliwia Laskowska, która zajęła 13 miejsce ogółem, 2 miejsce w klasyfikacji Kobiet, 1 m. U17 Kobiet oraz 9 miejsce U17.

 


W klasie Laser Standard nasz Klub reprezentowało 3 zawodników:
Damian Kosmalski - 11 miejsce ogółem i 3 miejsce U21
Jakub Domagała - 16 miejsce ogółem i 6 miejsce U19
Mieszko Niewiarowski - 17 miejsce ogółem i 7 miejsce U19