image image image

Najblizsze regaty

 

Regaty otwarcia sezonu w kl. turystycznych
20.05.2018 r.

Zawiadomienie o regatach 2018

OBOZY

Obozy / Kursy

1) Obóz szkoleniowy na stopień żeglarza jachtowego
2) Obóz żeglarski grupy rejsowej
3) Obóz żeglarski dla dzieci na łodziach OPTIMIST

Więcej

Feature Demo Image

Hotel

Klub posiada 96 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. W pokojach są umywalki, kompleks łazienkowo-prysznicowy i WC znajdują sie na każdym piętrze.

Więcej

Feature Demo Image

Czarter

Na wyposażeniu Klubu znajdują się:
9 łodzi klasy ORION,
1 łódź klasy OMEGA,
1 łódź klasy ARA,
1 łódź klasy PUCK

Więcej

KALENDARZ
Aktualny wykaz imprez i regat.

 


INFORMACJE DLA ZAWODNIKÓW
Terminy treningów, ogłoszenia i wiadomości dla rodziców.

CZŁONKOSTWO W CHKŻ
Informacje dla nowych klubowiczów.

 


SPONSORING
Zainwestuj w sport przynoszący sukcesy.

Chojnicki Klub Żeglarski organizuje nabór do szkółki żeglarstwa regatowego.

Wymagania stawiane przyszłym zawodnikom to: wiek 7 - 9 lat, dobra sprawność fizyczna. W zamian klub oferuje wykwalifikowana kadrę trenerską, dostęp do sprzętu wysokiej klasy ( grupy A i B ). Z naszej szkółki wyszli zwycięscy regat ogólnopolskich oraz reprezentanci Polski. Żeglarstwo to wspaniała przygoda z woda. Uczy samodzielności, wytrwałości i współpracy w grupie.

Więcej informacji udziela sekretariat klubu.
Tel. 052 3988120

Mamy v-ce Mistrzów Drużynowych Mistrzostw Polski OPP

W  Drużynowych Mistrzostwach Polski w Rybniku wystartowało 10 zespołów. W tym Nasza załoga z CHKŻ Chojnice, składająca się z 5 zawodników: Agnieszka Pawłowska, Jeremi Szczukowski, Jan Krawczyk, Marcel Montrymowicz i kapitan zespołu Patryk Kosmalski. Już przed startem poprzeczka została postawiona wysoko, ponieważ broniliśmy tytułu Mistrzów Polski z zeszłego roku. Nie ma tajemnicy, że do Rybnika jechaliśmy po medal, z tym że w składzie z zeszłego roku był tylko doświadczony kapitan. Reszta zawodników to debiutanci na imprezie Mistrzowskiej, ale pełni energii i nadziei w sukces.


Zawody rozpoczęliśmy w rywalizacji każdy z każdym. Warto wspomnieć, że w tym czasie mieliśmy bardzo stabilne warunki. Wyścigi przebiegały bardzo sprawnie a wynikiem eliminacji było wygranie aż 8 z 9 wyścigów i dzięki temu uzyskaliśmy prawo wyboru przeciwnika w ćwierćfinałach.
Droga przez ćwierć i półfinały była łatwiejsza po wygranych eliminacjach. Wygrywaliśmy zdecydowanie, ale w tym czasie nasz finałowy przeciwnik nabierał przebojowości i pewności siebie. Mowa o starciu pomiędzy drużynami z jednego klubu pod wodzą Przemka Strusia z Gdynii, a mianowicie YKP 1, oraz YKP 2. Ostatecznie finalistą i Naszym przeciwnikiem została drużyna YKP 2.  

Zgodnie z prognozą pogody im dalej w las, tym wiatru mniej... Miało to wpływ na przebieg rywalizacji. Sędziowie z podwójną czujnością wypatrywali niedozwolonych środków napędu tzw. rumplowania i pompowania. Na każdym pontonie było dwóch arbitrów, więc decyzje były przemyślane i słuszne. Jednak podczas walki, gdy bardzo chcesz wygrać i serce bije szybciej, to ruchu na łódce też jest więcej. Konsekwencją były karne obroty, które były opóźnieniem startu i dużym utrudnieniem, dla Naszych zawodników. Ostatecznie przegraliśmy rywalizację w finale 3:2, odbierając srebrne medale.


Nie zależnie od zajętego miejsca należy docenić profesjonalizm w przygotowaniach Naszych zawodników. Poziom zaangażowania, był godny naśladowania. Dla trenera dużą przyjemnością było pracować z młodymi ludźmi, którzy w oczach mieli autorytet i wiarę w sukces. To ważne, żeby pomagać młodym i pracowitym sportowcom. Z tego miejsca gratulację złota dla ekipy YKP Gdynia 2. Tego dnia byliście najlepsi.


Tekst: Karol Jączkowski
Foto: Profil FB Optimist ChKŻ Chojnice


 

Polecamy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Numer KRS: 0000 22 80 38

Sprawozdania finansowe:

Więcej

BIP