30 maja br. odbyło się uroczyste wręczenie Drużynowego Pucharu Polski w klasie Optimist za 2009 rok. Po raz drugi z rzędu trafił on do Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, potwierdzając po raz kolejny, że najmłodsi zawodnicy nie mają sobie równych w Polsce. Zawodniczka ChKŻ Ewa Szczęsna zdobyła indywidualne Puchary Polski w klasyfikacji ogólnej Gr. A oraz w klasyfikacji dziewcząt Gr. A. Dla przypomnienia Ewa jest złotą medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie w kl. Optimist oraz srebrną medalistką Mistrzostw Świata z Brazylii z kl. Optimist.

Również Magda Kwaśna oraz Marcin Pilarczyk zdobyli indywidualne Puchary Polski. Magda zajęła II miejsce w klasyfikacji dziewcząt w Pucharze polski Młodzików, a Marcin III m w klasyfikacji chłopców Pucharu Polski Młodzików.