W dniach 11-13.06.2010 r. w Kamieniu Pomorskim odbyła się ostatnia już Eliminacja do Mistrzostw Świata (Malezja) oraz Mistrzostw Europy (Polska, Kamień Pomorski). W reprezentacji kraju znalazło się aż 5 zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, którzy wraz z trenerem reprezentacji Mirosławem Laskowskim, będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w terminie 2-12 lipiec w Kamieniu Pomorskim.
Eliminacje odbyły się w Pucku, Gdyni i Kamieniu Pomorskim. Pod uwagę brane byłe były wyniki dwóch najlepszych Eliminacji. Pierwsze dwie Eliminacje odbyły się przy słabych warunkach wietrznych, natomiast ostatnia przy silnym wietrze.

W dniu 31 maja rozstrzygnięto konkurs na trenerów reprezentacji i wyłonieni zostali następujący trenerzy: Marek Karbowski z MOS Iława na Mistrzostwa Świata, Mirosław Laskowski z ChKŻ Chojnice na Mistrzostwa Europy Dziewcząt, Zbyszek Muraszko z Pogoni Szczecin na Mistrzostwa Europy Chłopców oraz na Drużynowe Mistrzostwa Europy we Włoszech Mirosław Laskowski z chKŻ Chojnice.

Nominacje na te dwie najważniejsze imprezy żeglarskie roku rozdane zostały 13 czerwca w Kamieniu Pomorskim. Wśród zawodników ChKŻ Chojnice nominowani zostali: Magdalena Kwaśna, Zuzanna Rybicka, Michał Skrzypkiewicz, Marcin Pilarczyk, Łukasz Wyrowiński, trener Mirosław Laskowski. Blisko awansu na ME byli także pozostali nasi zawodnicy Wojciech Miszewski, Marcin Urbański, Wojciech Lipke.

Chojnicki Klub Żeglarski czeka teraz kolejne wyzwanie czyli dobry występ na Mistrzostwach Europy i godne reprezentowanie Polski oraz Klubu. Trzeba podkreślić, że to największa reprezentacja Klubu w historii na Mistrzostwa Europy.

W tym samym czasie pozostali zawodnicy w kl. Optimist startować będą w Mistrzostwach NSKO do lat 13, które odbędą się w Charzykowach.