W sobotę 3 grudnia w Kartuskim Centrum Kultury zebrało się około dwustu osób. Byli wśród nich żeglarze, przedstawiciele pomorskich klubów, Pomorskiego Związku Żeglarskiego i innych okręgów, zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, władz państwowych i samorządowych, na czele z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem.

W trakcie VIII Pomorskiej Gali Żeglarskiej, ogłoszeni zostali najlepsi żeglarze Pomorza, którzy otrzymali Nagrody PoZŻ Kryształowe Żagle 2016. I tak Pomorską Żeglarką Roku 2016 ogłoszono Magdalenę Kwaśną (Chojnicki Klub Żeglarski) za m.in. złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów w klasie Laser Radial.

Gala stała się również okazją do uhonorowania pomorskich olimpijczyków w żeglarstwie, którzy brali udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Statuetkę za osiągnięcia w polskim żeglarstwie olimpijskim otrzymała m.in. Irmina Mrózek Gliszczynska z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego w klasie 470).

Powyższy tekst pochodzi z serwisu zeglarski.info

Podczas Gali nominację do Kadry PZŻ Juniorów – Akademii PZŻ otrzymali z naszego Klubu:
Oliwia Laskowska – Laser Radial
Mateusz Grzempa – Laser 4,7
Mieszko Niewiarowski – Laser
Jakub Domagała – Laser

W późniejszym terminie nominację otrzymają także młodzieżowcy i seniorzy czyli Magda Kwaśna Laser Radial i Damian Kosmalski Laser.