O Klubie

Rok założenia 1922

Chojnicki Klub Żeglarski

Chojnicki Klub Żeglarski jest najstarszym klubem żeglarskim w kraju oraz kolebką polskiego żeglarstwa. W okresie wakacyjnym organizujemy obozy żeglarskie zarówno dla najmłodszych dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem, jak również dla młodzieży (początkującej oraz mającej już doświadczenia na wodzie).

Nasze sukcesy

Nasz Klub od wielu lat szkoli dzieci i młodzież w różnych klasach regatowych – począwszy od klasy Optimist, poprzez klasy przygotowawcze tj. Laser 4.7 oraz 420, a skończywszy na klasach olimpijskich
tj. Laser Radial, Laser Standard oraz 470.

Nasi zawodnicy każdego roku reprezentują Polskę oraz ChKŻ Chojnice na najważniejszych imprezach rangi Mistrzostw Świata i Europy, skąd przywożą wiele medali. Również corocznie mamy wielu medalistów Mistrzostw Polski w różnych klasach regatowych.

Przez ostatnie lata nasz Klub wychował dwóch olimpijczyków, którzy rywalizowali na najważniejszej dla każdego sportowca imprezie – Igrzyskach Olimpijskich. Kacper Ziemiński w 2008 roku w Pekinie w kl. 470 zajął 19 miejsce, a Irmina Mrózek Gliszczynska w 2016 roku w Rio de Janeiro w kl. 470 zajęła 10 miejsce).