• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Aktualności

Podziękowanie

Chojnicki Klub Żeglarski składa serdeczne podziękowanie firmie ELITA za profesjonalną usługę polegającą na wynajmie samochodu – busa na wyjazd naszych zawodników na zgrupowanie szkoleniowe na Jeziorze Garda we Włoszech.

Spotkaliśmy się z sympatyczną obsługą, profesjonalnym przygotowaniem samochodu oraz bardzo konkurencyjną ceną za wynajem.

Jeszcze raz dziękujemy i polecamy firmę ELITA jako wiarygodną i profesjonalną.

Trener Dariusz Kosecki

ORIONY na sprzedaż

OGŁOSZENIE

Chojnicki Klub Żeglarski posiada na sprzedaż 3 kompletne (bez wózków), sprawne technicznie, łodzie żaglowe ORION wg następującego zestawienia:

1. BD 344 „Jaskółka”, prod. 1978,          cena wywoławcza: 6.000 zł

1. BD 513 Jowisz”, prod. 1987,        cena wywoławcza: 7.000 zł

1. BD 671 „Szkwał”, prod. 1992, cena wywoławcza: 8.000 zł

Sprzęt można oglądać po umówieniu się telefonicznym (52 39 88 120), na terenie Klubu do dnia 6 grudnia.

Licytacja odbędzie się dnia 10 grudnia br. o godz. 10.00 w sekretariacie Klubu.

ZAKOŃCZENIE  SEZONU  ŻEGLARSKIEGO  2021

Oficjalne zakończenie sezonu żeglarskiego odbędzie się 14 listopada 2021 r.

Program:

godz. 14.00            Msza Św. w Kościele w Charzykowach

godz. 14.50            Uroczyste opuszczenie bandery na placu ChKŻ

godz. 15.00            Spotkanie na świetlicy ChKŻ

godz. 20.00           Koncert zespołu „Ciągle na fali” na świetlicy ChKŻ
(ew. catering i napoje we własnym zakresie)

Puchar Jesieni 2021

Ostatnie regaty na Jeziorze Charzykowskim. W miniony weekend zakończyły się regaty „Puchar Jesieni”, które były ostatnimi w tym sezonie organizowanymi przez Chojnicki Klub Żeglarski. Jak na jesienny weekend aura sprzyjała najmłodszym żeglarzom, którzy rozegrali 6 wyścigów przy umiarkowanym wietrze i w pełnym słońcu. Ciepła aura niestety nie sprawiła, że nad Jezioro Charzykowskie przybyli żeglarze z całej Polski, a poza miejscowymi klubami startowali także zawodnicy ze Szczecinka oraz z Ustki.

Zawodnicy rywalizowali w 3 klasach: Optimist Gr. B (25 zawodników), 420 (6 załóg) i L’Equipe (4 załogi).

puchar-jesieni-2021- OPP B

Regaty „Puchar Jesieni” zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki i Gminę Chojnice.

Mistrzostwa Bazy Mrągowo

W dniach 1-3 października na wodach Jeziora Czos w Mrągowie odbyły się ostatnie regaty w tym sezonie zaliczane do Pucharu Polski w klasach 420 oraz L’Equipe. W regatach startowały najlepsze załogi z całego kraju. ChKŻ reprezentowało 6 załóg: trzy 420 oraz trzy lodzie klasy L’Equipe. W obu klasach nasze załogi okazały się najlepsze. W klasie L’Equipe zdecydowanie zwyciężyła załoga Franciszek Kosecki, Tadeusz Wiatrowski – wygrali 5 z ośmiu wyścigów. 5 miejsce zajęła mieszana załoga Mateusz Grabowski (LKS) i Jan Kubiak – falstart w piątym wyścigu zepchnął ich z podium na piąte miejsce. Na szóstym miejscu zakończyla rywalizację załoga Igor Pawłowski i Maurycy Odejewski, którzy również żeglowali bardzo szybko zajmując czołowe miejsca w wyścigach. W klasie 420 zwyciężyła załoga Agnieszka Pawłowska i Dominika Olowiak. W kategorii meżczyzn Jeremi Szczukowski i Patryk Kosmalski. Adam Ciemiński i Wiktor Pawłowski powoli w klasyfikacji pną się do góry, w tych regatach w kilku wyścigach wpływała na górny znak w pierwszej trójce. Brawo dla naszych zawodników.

Tekst i foto: trener Dariusz Kosecki.