• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Aktualności

Skład Zarządu ChKŻ Chojnice na lata 2022-2026

ZARZĄD

Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na lata  2022 – 2026

 

Jasnowski Dariusz – Komandor ChKŻ

Statkiewicz Krzysztof – v-ce Komandor

Majorczyk Mariusz – v-ce Komandor

Schmidt Dariusz – Skarbnik

Dzięcielski Łukasz  – Sekretarz

Baranowski Sławomir – członek

Biesek Tomasz – członek

Drobiński Piotr – członek

Grugel Artur – członek

Pestka Krzysztof – członek

Szczukowski Paweł – członek

 

Skład Komisji Rewizyjnej

Abendrot Edward – Przewodniczący

Czapiewski Mariusz    – członek

Turzyński Przemysław – członek

Błękitna Wstęga J. Charzykowskiego – komunikat

W związku z prognozowanymi słabymi wiatrami w dniu 24.09.2022 zmianie ulega plan startów.

od godziny 11.00 – tradycyjna grochówka przy plaży w Małych Swornegaciach

godz. 11.30 – odprawa sterników

od godz. 12.00 – starty wg kolejności:

12.00 – Optimist i kajaki

12.10 – DZ

12.20 – klasy regatowe

12.30 – klasy turystyczne

Zawiadomienie o Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym ChKŻ

Z A W I A D O M I E N I E

Zarząd Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, na podstawie decyzji z dnia 6 czerwca 2022 r., zwołuje na dzień 25 września 2022 r.

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze ChKŻ

 

Zebranie odbędzie się w świetlicy klubowej w Charzykowach o godz. 1400 w pierwszym, lub o godz. 1415 w drugim terminie z następującym porządkiem obrad:

 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności Zebrania
 2. Powołanie Prezydium Zebrania – wybór Przewodniczącego Zebrania oraz protokolanta
 3. Przyjęcie porządku oraz regulaminu Zebrania
 4. Wybór Komisji:
  1. Komisji Mandatowo-Wyborczej
  2. Komisji Uchwał i Wniosków
 1. Sprawozdania z działalności:
  1. Zarządu Klubu
  2. Finansowej Klubu za 2021 rok
  3. Komisji Rewizyjnej
  4. Komisji Mandatowo-Wyborczej
 1. Dyskusja nad sprawozdaniami
 2. Zatwierdzenie sprawozdania finansowego oraz udzielenie absolutorium dla ustępującego Zarządu Klubu
 3. Zgłoszenie kandydatów do władz Klubu:
  1. Kandydatury Komisji Mandatowo-Wyborczej
  2. Kandydatury z sali
 1. Wybór Komisji Skrutacyjnej
 2. Wybory
 3. Wolne głosy i wnioski
 4. Podjęcie uchwał i wniosków
 5. Zakończenie Zebrania

Obecność członków Klubu obowiązkowa !!

Za Zarząd

Medale Mistrzostw PSKO Gr. B dla Piotra Sołtysiaka i Zofii Gil z CHKŻ Chojnice

W Charzykowach podczas tegorocznych Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist poznaliśmy mistrzów PSKO grupy B. Zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego na trzecim stopniu podium w klasyfikacji chłopców i dziewcząt.

Nasi zawodnicy spisali się na medal. Dosłownie! Reprezentanci CHKŻ Chojnice zdobyli trzecie miejsca podczas Mistrzostw PSKO Gr. B zdobywając medale Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W klasyfikacji chłopców na podium stanął Piotr Sołtysiak, a w klasyfikacji dziewcząt medal odebrała Zofia Gil. Od początku regat byli wymieniani jako jedni z faworytów ale rywalizacja trwała do samego końca.

Cztery dni regat, 246 zawodników, siedem wyścigów do tego konkursy brzegowe, atrakcje i niespodzianki dla zawodników oraz rodzinna atmosfera. Tak w jednym zdaniu można podsumować Mistrzostwa PSKO grupy B w Charzykowach. Warunki na wodzie były trudne. Nie rozpieszczały nikogo, a w szczególności Komisji Sędziowskiej, która miała nie lada wyzwanie z przygotowaniem trasy. Ale mimo przeciwności każdy dzień pomyślnie kończył się realizacją wyścigów. Dużym zainteresowaniem kibiców, turystów i mieszkańców cieszył się ostatni dzień żeglarskich zmagań podczas którego udało się przeprowadzić wyścigi niedaleko portu. Widok z wieży widokowej na akwen regat i 246 białych żagli Optimista był niesamowity.

Cztery dni regat upłynęły zawodnikom na rywalizacji w pełnych słońca warunkach pogodowych. Było bardzo ciepło, ale naprzeciw tym wyzwaniom przyszli nam z pomocą strażacy z OSP Charzykowy. Zorganizowali dla zawodników pokaz sprzętu strażackiego z możliwością wypróbowania ich możliwości, a na koniec chłodzący prysznic ze strażackiego węża J. Dwa dni zaciętej i emocjonującej rywalizacji piłkarskiej na orliku wyłoniło zwycięzcę regatowego turnieju, którym został klub gospodarza CHKŻ/LKS.

Codziennie do dyspozycji zawodników była wodna zjeżdżalnia WOPR, a w specjalnie przygotowanej strefie kibica, kawą i słodkimi niespodziankami częstowali rodzice z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, którym bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie. W sobotnie popołudnie po zakończeniu wyścigów dla zawodników zorganizowano wielką loterię z nagrodami. Do wylosowania były żeglarskie gadżety, sprzęt i akcesoria regatowe oraz upominki od sponsorów.

Wszystkie wydarzenia z wody i brzegu z powodzeniem było można obserwować na relacji prowadzonej przez SailingNet Team. Codziennie nowa porcja zdjęć z wody i atrakcji brzegowych, relacja z trasy regat z kolejnościami na znakach i filmami ze startów oraz mety. Emocje podgrzewały szybkie wyniki publikowane po każdym wyścigu, które dodatkowo podbijały adrenalinę wszystkim kibicom oraz rodzicom startujących zawodników.

W regatach nagrodą główną był kadłub łódki Optimist Fighter, ufundowany przez sponsora, której nowego właściciela poznaliśmy podczas zakończenia regat. Ostatecznie nowy Fighter pojechał z zawodniczką YKP Gdynia. Podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw nagrodzono najlepszych zawodników w każdej klasyfikacji uwzględniając klasyfikację do lat 9 oraz nagradzając najmłodszych zawodników dla których nagrody przygotował SailingNet.

Informację o regatach w lokalnych mediach znajdziesz tutaj