• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Brąz w Mistrzostwach Europy w klasie Tornado

Zbigniew Piekarski (CHKŻ Chojnice) i Ewa Górska (UKS Navigo Sopot) wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji załóg mieszanych i 6 w klasyfikacji generalnej w zakończonych właśnie mistrzostwach Europy w klasie Tornado.

W regatach rozgrywanych w Cesenatico (Włochy) w dniach 22 – 26 czerwca 2016 wzięło udział 25 załóg z 9 krajów. Przeprowadzono dziesięć wyścigów w różnych warunkach wiatrowych – od słabego do umiarkowanego wiatru.

W klasyfikacji załóg mieszanych mistrzem Europy została załoga występująca pod banderą niemiecką w składzie Maria Tsaousidou (Grecja) i Marc Baier (Niemcy). Wicemistrzami – Austriacy Dietmar Salzmann i Silvia Salzmann.

Tytuł mistrza Europy w klasyfikacji generalnej wywalczyła grecka załoga Nikolas Mavros i Alexandros Tagaropoulos. Wicemistrzami zostali Maria Tsaousidou (Grecja) i Marc Baier (Niemcy), a 3 miejsce zajęli Szwajcarzy Marcel Steiner i Joerg Steiner.
„Bardzo udana impreza, pod względem organizacyjnym i sportowym, pogoda super. Codziennie mieliśmy po dwa wyścigi, nie było zbędnego czekania na wodzie, wszystko szło wg planu.” – mówi Zbigniew Piekarski. – „Sportowo też OK, no może lekki niedosyt. Przed ostatnim dniem zajmowaliśmy generalnie 5 pozycję z możliwością wskoczenia na czwartą (strata 2 punktów) i mieliśmy też szansę na srebro w mixie. Ale nie wyszło 🙂