• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

ChKŻ Chojnice z tytułem najlepszego Klubu w Polsce i z kolejnymi medalami OOM !!

17 sierpnia zakończyła się II część Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Laser 4,7. Nasz Klub reprezentowała bardzo silna reprezentacja, która nastawiona była na walkę o medale i w ostateczności ze Sławy przywieźli aż 3 medale – złoty, srebrny i brązowy.

 

W klasie Laser 4,7 Chłopców rywalizowała czołówka polskich Laserowców. Rozegrano 9 wyścigów i zdecydowanie wygrał Jan Krawczyk z ChKŻ Chojnice. Pomimo niedawnej kontuzji Jasiu w każdym wyścigu dopływał na metę w ścisłej czołówce, co pozwoliło mu wywalczyć złoty medal z przewagą 8 pkt nad drugim zawodnikiem – Andrzejem Nowakowskim z MKS DWÓJKA Warszawa. Niezwykle zacięta walka była także o brązowy medal, a różnice punktowe były bardzo niewielkie. Ostatecznie „brąz” jedzie do Chojnic, a wywalczył go Maciej Panaś.

 

W klasie Laser 4,7 Dziewcząt nasz Klub reprezentowały dwie zawodniczki. Niestety poza zasięgiem była Lilly May Niezabitowska z JK KOTWICA Tarnobrzeg, która zdobyła złoty medal. Po ciężkiej walce srebro wywalczyła Laura Szulc z ChKŻ Chojnice. Niestety w walce o brązowy medal nasza zawodniczka Klara Sobczak przegrała o 2 pkt z Marią Majchrzycką z ŻLKS Poznań. Ostatecznie Klara zajęła najgorsze dla sportowca miejsce, tuż za podium.

 

Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio:
Klasa Laser 4,7 Chłopców:
27 m. Mateusz Balicki
45 m. Maciej Ilnicki

 

Poniżej relacja trenera Mirosława Laskowskiego po zakończonych regatach:
„Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych w 2019 roku już przeszły do historii. Ale wspomnienia zostaną bo moi wychowankowie w klasie Laser 4.7 zdobyli trzy medale, a niemało brakowało, aby był czwarty. Wygrywamy klasyfikację klubów z naszymi Optymistami wspólnie. Czyli jesteśmy w tym roku Najlepszym Klubem szkolącym młodzież w Polsce. Miałem zaszczyt odbierać statuetkę i to już drugi raz bo klika lat temu na OOM w Kluszkowcach udało nam się już wygrać tą klasyfikację. Jak długo jeżdżę z młodzieżą na OOM nie pamiętam, abyśmy nie wygrali klasyfikacji jako Pomorze. Bardzo szczęśliwy dzień dla moich zawodników i mnie, bo nie wiem już który to medal, który zdobyłem na OOM.

I można powiedzieć, że szkoła trenerska charzykowsko – chojnicka staje się faktem !!! Bo wspólnie z moimi byłymi zawodnikami, a teraz już trenerami Karolem Jączkowskim i Przemkiem Strusiem zdobyliśmy 7 medali na OOM , w tym 3 złote. Gratulacje.”

 

Foto: mat. organizatora, Profil Fb Laser ChKŻ Chojnice