Miniony weekend był bardzo udany dla żeglarzy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Zawodnicy brali udział w regatach (16.-17.06.2012r.) w Złocieńcu.
Klasa Optimist gr. „B” startowała w regatach „Puchar Ziemi Złocienieckiej”. W grupie dziewcząt do lat 11 na podium stanęły: Agata Lewandowska zajmując drugie miejsce oraz Julia Kwaśna, której przypadło trzecie miejsce. Natomiast w klasyfikacji ogólnej Agata zdobyła 11 miejsce, a Julia 13 miejsce. Bardzo dobre miejsce zajął również Patryk Kosmalski zdobywając srebny medal w kategori do lat 10, a w grupie ogólnej miejsce 7. Ten sezon jest bardzo udany dla Patryka, w Wegorzewie zajął czwarte, również wyskoie miejsce. Reszta naszych zawodników uplasowała się także na wysokich miejscach:

Grzempa Mateusz – (kl. do lat 10) m. 4
Lewiński Maksymilian – (kl.do lat 10) m. 6
Kowalski Piotr – (kl. do lat 10) m. 7
Maszkowska Anna – (kl. ogólna) m. 29

Optymiściarze byli bardzo zadowoleni zarówno z regat jak i goscinności UKS „SZKWAŁ” Złocieniec. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. W sobotni wieczór zawodnicy spotkali sie w strefie kibica w Złocieńcu, gdzie mocno kibicowali reprezentacji Polski w meczu z Czechami. Wszyscy byli pomalowani w barwy Polski.