• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Chojnicki Złoty Konik Morski 2014

W dniu wczorajszym zakończyły się regaty „Chojnicki Złoty Konik Morski”. Regaty odbyły się na J. Charzykowskim w dniach 9-10.08.2014 r. Do rywalizacji zgłosiło się 47 zawodników w klasie Optimist Gr. B. z klubów żeglarskich z całej Polski m.in. z Gdynii, Iławy, Warszawy, Koszalina, Człuchowa, Sępólna Krajeńskiego i oczywiście z Charzykowa. Tegoroczna edycja tych regat, poza umożliwieniem rywalizacji najmłodszym żeglarzom, miała na celu także promocję obszaru działania LGR Morenka.

 

Pierwszy dzień regat przywitał zawodników bardzo dobrym wiatrem (4-6 m/s), co pozwoliło na rozegranie 4 wyścigów. Niestety w drugim dniu warunki wietrzne uległy pogorszeniu, co pozwoliło na rozegranie tylko jednego wyścigu.

Regaty w klasyfikacji open wygrała Agnieszka Pawłowska z LKS Charzykowy, przed zawodnikami ChKŻ Chojnice – Kacprem Żywiczką oraz Laurą Szulc.
W klasyfikacji dziewcząt również wygrała zawodniczka LKS Charzykowy Agnieszka Pawłowska. Drugie miejsce zajęła Laura Szulc z ChKŻ Chojnice, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Michalina Jankowska z MOS SSW Iława.

Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali puchary oraz dyplomy. Każdy uczestnik w ramach promocji obszaru LGR Morenka, otrzymał pamiątkową koszulkę.

Organizatorem regat „Chojnicki Złoty Konik Morski” był Chojnicki Klub Żeglarski przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego i Gminy Chojnice.