W dniach 27-28.07.2019 r. na Jeziorze Charzykowskim odbywały się regaty „Chojnicki Złoty Konik Morski” w klasach Optimist Gr. A i B oraz Laser 4,7. Warunki wietrzne dopisały zawodnikom i udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi.

Najliczniejszą grupę zawodników, stanowili żeglarze w klasie Optimist Gr. B, których na starcie stanęło 43. W klasyfikacji Chłopców zwyciężył Krzysztof Maksymowicz z KS SPÓJNIA Warszawa. Drugie miejsce zajął Piotr Wójcik z SEJK POGOŃ Szczecin, natomiast trzecie miejsce Józef Krasowski z KS SPÓJNIA Warszawa.
Wśród Dziewcząt wygrała Weronika Przeździecka z KS SPÓJNIA Warszawa przed swoimi koleżankami klubowymi – Gabrielą Fajdasz i Zofią Brdulak.

43 m. Antoni Knitter

W klasie Optimist Gr. A rywalizowało tylko 5 zawodników. 1 miejsce zajął Jakub Tomczyński, 2 miejsce Hanna Ługowska – oboje z KS SPÓJNIA Warszawa. Na 3 miejsce uplasował się Paweł Koliński z LKS Charzykowy.

W klasie Laser 4,7 całe podium zajęli zawodnicy ChKŻ Chojnice. Wygrał Wojciech Kikmunter przed Krzysztofem Szczodrowskim i Maciejem Ilnickim. 4 miejsce zajął ostatni z naszych zawodników Maksymilian Kabat.

Regaty „Chojnicki Złoty Konik Morski” zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki i Gminę Chojnice.