W dniach 05-07.09.2014 r. odbył się Puchar Europy w klasie Laser na Litwie w miejscowości Kowno. W regatach tych brali udział zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Nasz klub oraz Polskę reprezentowali: Damian Kosmalski, Jakub Kopeć, Jakub Domagała, Michał Pilarczyk i Oskar Adamiak. Regaty odbyły się na zalewie w bardzo słabym i zmiennym wietrze. Na PE startowali zawodnicy z dziesięciu państw w tym Polacy. 

Znakomicie żeglował Damian, który walczył w każdym wyścigu do ostatnich metrów i wykorzystując dane warunki wietrzne, wygrał kategorię U 18. W tych regatach Damian i Jakub wygrali dwa wyścigi, co bardzo nas cieszyło, że to właśnie Polacy wygrywają wyścigi. Bardzo dobrze żeglował Damian walcząc o każde miejsce w wyścigu, co dało mu życiowy sukces wygrywając PE w Klasyfikacji U 18.

Pozostali zawodnicy z Chojnic pływali bardzo dobrze. Jedynie co można zarzucić to minimalne błędy na ostatniej halsówce, co spowodowało, że Michał i Kuba nie zajęli miejsca na podium w kategorii U 16. Niestety Michał i Jakub stracili podium w klasyfikacji U 16 ale i tak jest bardzo dobrze, gdyż są to jeszcze młodzi zawodnicy i nabierają dopiero doświadczenia międzynarodowego. Widać w naszej grupie, że od marca, kiedy zawodnicy zaczęli żeglować na łódkach klasy Laser, bardzo duże postępy jeżeli chodzi o żeglowanie, ale i także jeśli chodzi o mentalność i podejście do sportu. Trzeba podkreślić, że ta grupa jest młoda i dopiero przeciera szlaki rywalizacji w kraju i za granicą. Z regat na regaty jest coraz lepiej i rozumieją co to determinacja w walce o najwyższe laury. Teraz czekają nas starty w kraju aby jak najlepiej przygotować się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Dziwnowie oraz Mistrzostw Świata.

Wyniki Laser 4,7
3 m. open Damian Kosmalski (1 m. U 18)
8 m. open Jakub Domagała (5 m. U 16)
9 m. open Michał Pilarczyk (6 m. U 16)
10 m. open Jakub Kopeć (7 m. U 16)
22 m. open Oskar Adamiak (14 m. U 16)

Łącznie startowało 36 zawodników.