13 najlepszych drużyn w Polsce stanęło do rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Regaty odbyły się na Jeziorze Charzykowskim w dniach 05-06.10.2019.

Regaty drużynowe charakteryzują się formułą „każdy z każdym” dlatego wymagają od zawodników skupienia i wytrzymałości przez czas trwania wszystkich wyścigów, a tych tylko w sobotę było aż 78! Niestety warunki wiatrowe stanęły na przeszkodzie rozegrania wyścigów w drugim dniu regat, jednak w pełni przeprowadzona runda eliminacyjna pozwoliła na wyłonienie zwycięzców.

Mało gościnni okazali się gospodarze i drużyna ChKŻ Chojnice II wygrała regaty. Zwycięska drużyna, która wygrała wszystkie swoje wyścigi, pływała w składzie: Jeremi Szczukowski, January Szczukowski, Filip Nosol, Pola Schmidt. Drugie miejsce, z jednym przegranym wyścigiem, zajęła drużyna YKP Gdynia I w składzie: Paulina Rutkowska, Iwo Renski, Konrad Wlazłowski, Jan Zamojski, Alicja Tutowska. Na trzecim miejscu ponownie uplasowała się drużyna z Chojnic – ChKŻ Chojnice 3 w składzie: Alicja Dampc, Jacek Kalinowski, Antoni Lipiński, Zofia Prądzyńska, Rafał Balicki.

Wyniki regat: Wyniki OFICJALNE

Regaty zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki i Gminę Chojnice.