Po sukcesie Laserowców nadeszła pora na rywalizację na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodników startujących w klasie Optimist. Założenia przed regatami były jasne – zdobyć medal. Niestety plany pokrzyżował wiatr, a właściwie jego brak. Tak słabowiatrowe warunki sprawiły, że niestety nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych wyścigów. Nawet najlepszym zdarzały się słabsze wyścigi, przez co do końca regat nie było wiadomo, komu dopisze szczęście. W klasyfikacji chłopców nasz Klub reprezentowało 6 zawodników. W stawce 69 uczestników złoty medal zdobył Jacek Kalinowski z ChKŻ Chojnice, który pokonał swojego klubowego kolegę Antoniego Lipińskiego. Na najniższym stopniu podium stanął Oskar Ponto z YKP Gdynia.

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, na zewnątrz i przyroda

 

 

Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
9 m. Rafał Pogorzelski
18 m. Jeremi Szczukowski
58 m. Korneliusz Dębiak
59 m. Marcel Montrymowicz

W klasyfikacji dziewcząt rywalizacja była bardzo zacięta, lecz także nie rozegrano wszystkich wyścigów. Po 3 wyścigach w czołówce było bardzo ciasno, lecz swoją klasę, pomimo jednego słabszego wyścigu, pokazała Agnieszka Pawłowska z ChKŻ Chojnice, która na remisie wywalczyła złoty medal. Taki sam dorobek punktowy miała zdobywczyni srebrnego medali Alicja Przybyłek z AZS OŚ Poznań. Brąz zdobyła Aleksandra Bobula z JK KOTWICA Tarnobrzeg.
Druga nasza zawodniczka Zofia Prądzyńska zajęła 21 miejsce.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, drzewo, broda, trawa, na zewnątrz i przyroda

Końcowy rezultat zaskoczył wszystkich. Optimiściarze dołożyli 2 złota i srebro do zdobytych wcześniej 2 złotych medali w klasie Laser oraz złotego medalu w klasie 420. Obecną edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży możemy zaliczyć do najbardziej udanej w historii.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, drzewo, trawa, niebo, roślina, na zewnątrz i przyroda