Gdzie najlepiej szlifować swoją formę przed Igrzyskami Olimpijskimi jak nie na Mistrzostwach Świata. Zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Irmina Mrózek Gliszczynska wraz z Agnieszką Skrzypulec z powodzeniem rywalizowały na argentyńskich wodach w Nautico San Isidro podczas Mistrzostw Świata w klasie 470. Niestety nie wszystko szło po myśli naszych dziewczyn i pomimo problemów zdrowotnych oraz glonów występujących na akwenie mistrzostw, nie poddały się i po raz kolejny pokazały, że należą do ścisłej światowej czołówki w klasie 470. Najbardziej udane były ostatnie dni regat, w których kończyły wyścigi w na jednych z pierwszych miejsc, a ostatni medalowy wyścig zdecydowanie wygrały.

Irmina i Agnieszka zajęły ostatecznie bardzo dobre 5 miejsce. Rywalizacja wśród najlepszych załóg była bardzo wyrównana o czym świadczą niewielkie różnice punktowe pomiędzy czołówką. Naszej załodze zabrakło tylko 7 punktów do brązowego medalu. Mistrzyniami Świata w klasie 470 Kobiet zostały Francuski Camille Lecointre i Helene Defrance, srebrny medal dla załogi z Nowej Zelandii Jo Aleh i Polly Powrie, natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Austriaczki Lara Vadlau i Jolanta Ogar.

Podsumowując zakończone Mistrzostwa Świata i rewelacyjne miejsce można z całą pewnością stwierdzić, że egzamin przed najważniejszymi regatami w Rio został zaliczony na „piątkę”.