Od samego początku regat w klasie 470 nasza załoga Ewa Szczęsna/ Irmina Mrozek Gliszczyńska zajmowały miejsce w czołówce stawki. Do samego końca musiały pilnować załóg z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. W wyścigu finałowym, który decydował o końcowej klasyfikacji, nasza załoga zajęła 5 miejsce. W klasyfikacji generalnej dało to pierwsze miejsce na podium. Drugie miejsce zajęła załoga z Niemiec – Annika Bochmann/Lisa Panuschka, a na trzecim uplasowała się załoga z Wielkiej Brytanii – Joanna Freeman/Katie Tomsett. W klasie 470 kobiet wzięło udział 17 załóg.

W grupie mężczyzn dominowali Francuzi. Cztery pierwsze miejsca przypadły właśnie francuskim załogom. W klasie 470 mężczyzn w rywalizacji uczestniczyło 30 załóg. Najlepszą polską załogą wśród mężczyzn byli Karol Jączkowski (ChKŻ Chojnice)/Krzysztof Mongird na 13-tym miejscu. Ewie i Irminie gratulujemy sukcesu!