Irmina udowodniła właśnie, że po niedawnej kontuzji kolana nie ma już śladu i w pełni powróciła już do swojej formy. Znakomitym sprawdzianem były Mistrzostwa Świata w kl. 470, które odbywały się w greckich Salonikach. Irmina wraz z Agnieszką żeglowały równo przez całe regaty, co pozwoliło im już na półmetku wypracować sobie przewagę punktową nad bardziej utytułowanymi rywalkami. Przed medalowym wyścigiem nasza załoga  miała już sporą przewagę nad Brytyjkami. Ostatecznie wyścig medalowy zakończyły na 7 pozycji a Brytyjki na 2, ale i tak pozwoliło to na zwycięstwo w tych prestiżowych Mistrzostwach.
Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

foto. 2017worlds470.org

 

Na drugiej pozycji regaty zakończyła załoga z Wielkiej Brytanii, którą tworzą mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, która jest także srebrną medalistką igrzysk w Londynie, Hannah Mills i jej załogantka Eilidh McIntyre. Trzecią pozycję utrzymały Słowenki Tina Mrak oraz Veronika Macarol i mogły cieszyć się z brązowych medali.
Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

 

foto. PAP

 

Należy zaznaczyć, że zloty medal naszej załogi jest ogromnym sukcesem, a także historycznym wynikiem, ponieważ jeszcze nigdy w historii Mistrzostw Świata w kl. 470 kobiet, żadna polska załoga nie stanęła wcześniej na podium. Do tej pory najlepszym wynikiem reprezentantek Polski w tej imprezie była piąta pozycja, którą przed rokiem w San Isidro w Argentynie zajęły właśnie Agnieszka z Irminą.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

foto. Fotoarena/East News