Ostatnim akcentem kończącego się sezonu żeglarskiego na Jeziorze Charzykowskim były regaty o „Puchar Jesieni”, które odbyły się w dniach 08-09.10.2016 r. Aura była czysto jesienna, jednak brakowało trochę wiatru i udało się zorganizować wyłącznie 3 wyścigi (z zaplanowanych 7). Zawodnicy rywalizowali w dwóch klasach: Optimist Gr. B oraz Laser Radial.

W rywalizacji Optimiściarzy zwyciężył zawodnik LKS Charzykowy Antoni Lipiński. Na drugim miejscu regaty zakończył Stanisław Radojewski, natomiast trzeci był Stanisław Wojda – oboje z JKW Poznań.

W klasie Laser Radial startowali tylko zawodnicy z ChKŻ Chojnice. Zwyciężył Damian Kosmalski przed Jakubem Domagałą i Oskarem Sawickim. Na 4 miejscu zakończyła regaty Oliwia Laskowska.

Niestety nie dopisała frekwencja w klasie Optimist Gr. A, gdzie cała krajowa czołówka rywalizowała w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Jedyną zawodniczką w tej klasie była Agnieszka Pawłowska z LKS Charzykowy.

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Starostwa Powiatowego oraz Gminy Chojnice.