W miniony weekend odbyły się ostatnie już regaty organizowane przez Chojnicki Klub Żeglarski. W dniach 13-14.10.2018 r. zawodnicy rywalizowali o Puchar Jesieni – Memoriał Pawła Sieradzkiego. Piękna jesienna aura sprawiła, że najmłodsi zawodnicy żeglowali z radością. Na starcie stanęło 32 zawodników w 4 klasach regatowych.

19 zawodników rywalizowało w klasie Optimist Gr. B. Zwyciężył Filip Nosol z UKS ŻEGLARZ Wrocław, który o 1 punkt pokonał Rafała Balickiego z ChKŻ Chojnice. Na najniższym stopniu podium stanął Maksymilian Kabat z ChKŻ Chojnice.

W klasie Optimist Gr. A wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Zwyciężył Jacek Kalinowski przed Jeremim Szczukowskim i Antonim Lipińskim.

Mniejsza frekwencja była w klasie Laser 4,7, gdzie rywalizowało 4 zawodników. Zwyciężył Jan Krawczyk z ChKŻ Chojnice, pokonując swojego klubowego kolegę Macieja Ilnickiego. 3 miejsce zajął Mateusz Balicki z UKS Żeglarz Wrocław.

Także 4 zawodników startowało w klasie Laser Radial. Zdecydowanie zwyciężył Mateusz Grzempa z ChKŻ Chojnice, który pokonał Agatę Kalinowską z UKS ŻEGLARZ Wrocław i Kacpra Żywiczkę z ChKŻ Chojnice.

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego i Gminy Chojnice.