Rekordowa ilość zawodników rywalizowała na Jeziorze Charzykowskim w miniony weekend. Regaty „XX Memoriał Ottona Weilanda” corocznie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych żeglarzy, jednak tym razem ilość startujących zawodników przerosła najśmielsze oczekiwania. 334 zawodników z ok 50 klubów żeglarskich z całej Polski, od Trójmiasta aż do Krakowa, zaciekle rywalizowało o zwycięstwo. Pomimo faktu, że pogoda sprzyjała bardziej wypoczynkowi niż żeglowaniu, a to za sprawą słabego wiatru przez pierwsze dwa dni regat, udało się przeprowadzić tylko część zaplanowanych wyścigów. Poprawa warunków wietrznych nastąpiła dopiero ostatniego dnia regat tj. w niedzielę.

Rywalizację w klasie Optimist Gr. A (startowało łącznie 66 zawodników) wygrał Kacper Worek z YK STAL Gdynia. Drugie miejsce zajął zawodnik ChKŻ Chojnice Patryk Kosmalski, natomiast na 3 miejscu regaty zakończył zawodnik MKŻ ARKA Gdynia Igor Kuczys.
W klasyfikacji dziewcząt wygrała Anna Januszewska z YK STAL Gdynia przed Zofią Korsak z MKS DWÓJKA Warszawa i Agnieszką Pawłowską z LKS Charzykowy.

Pozostali nasi zawodnicy zakończyli regaty na następujących miejscach:
5 m. Mateusz Grzempa
19 m. Laura Szulc (5 miejsce w klasyfikacji dziewcząt)
22 m. Kacper Żywiczka
32 m. Jan Krawczyk
62 m. Wojciech Kikmunter

W klasie Optimist Gr. B (startowało 261 zawodników) najlepsza była Janina Dmochowska z MKŻ ARKA Gdynia. Na drugim miejscu na podium stanął Gustaw Kwiek z WTW Warszawa, a na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Trella z MKŻ ARKA Gdynia.
Klasyfikację dziewcząt także wygrała Janina Dmochowska z MKŻ ARKA Gdynia, przed Dominiką Ołowiak z YKP Gdynia i Lilli May Niezabitowską z JK KOTWICA Tarnobrzeg.