W dniach 9-11 czerwiec 2017 odbyły się regaty o XXXVII Puchar Arki Gdynia… we Władysławowie. W ramach tej imprezy zorganizowano także Mistrzostwa Polski Juniorów w klasie Laser Standard. Była to jednocześnie eliminacja do Mistrzostw Europy i Świata w Laserze.

W Mistrzostwach, mimo kontuzji kolana, bardzo dobrze spisał się Damian Kosmalski, który w klasyfikacji MPJ zajął 5 miejsce, a 9 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Mistrzem Polski Juniorów został Filip Ciszkiewicz z MKŻ ARKA Gdynia.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
22 m. Jakub Domagała (14 m. MPJ)
23 m. Oskar Adamiak (15 m. MPJ)
25 m. Mieszko Niewiarowski (17 m. w MPJ)
27 m. Oskar Sawicki (19 m. w MPJ)

W drugiej imprezie tj. Pucharze Arki, w klasie Laser Radial bezkonkurencyjna była Magda Kwaśna, która zdecydowanie wygrała całą rywalizację w tej klasie, wygrywając 4 z 8 wyścigów. Również w kategorii kobiet Magda zajęła 1 miejsce.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Druga nasza zawodniczka Oliwia Laskowska zajęła 15 miejsce w klasyfikacji kobiet (40 m. ogółem).

Kolejny bardzo dobry start zaliczył Mateusz Grzempa w klasie Laser 4,7 M. Zajął on 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 2 miejsce w klasyfikacji U16. Zwyciężył Michał Krasodomski z AZS Gdańsk.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Magda i Mateusz wygrywają eliminacje do Mistrzostw Świata.

Magda Kwaśna wygrywa eliminacje do Mistrzostw Świata w Laserze Radialu w kategorii U 21, które odbędą się w Belgi, natomiast Mateusz Grzempa wygrywa eliminacje do Mistrzostw Świata w Laserze 4.7 w kategorii U 16, które także odbędą się w Belgi.
Damian Kosmalski kwalifikuje się na Mistrzostwa Europy w Laserze w U 21 we Francji a Oliwia Laskowska kwalifikuje się na Mistrzostwa Europy i Świata w Laserze Radial w U 17 w Holandii.