• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Kolejny medal MŚ dla Magdy Kwaśnej!!

Czy w żeglarstwie można w lepszy sposób rozpocząć nowy rok, niż zdobywając medal na Mistrzostwach Świata? Tego wyczynu dokonała właśnie Magda Kwaśna, która z impetem weszła w Nowy Rok i potwierdziła, że należy do ścisłej światowej czołówki w klasie Laser Radial Juniorów.

Kiedy wszystkich ogarnęło świątecznie lenistwo, to dla Magdy był to okres niezwykle ciężkiej pracy, bowiem Mistrzostwa Świata wymagają nie tylko ogromnych umiejętności, sporego doświadczenia, ale także zachowania spokoju i koncentracji. Tegoroczne Mistrzostwa Świata ISAF odbywały się w Langkawi w Malezji w dniach 27 grudzień 2015 – 3 styczeń 2016. Mistrzostwa Magda rozpoczęła rewelacyjnie i przez pierwsze 2 dni zajmowała pierwsze miejsce. Wiatr był dla niej idealny. Niestety w kolejnych dniach systematycznie traciła wywalczoną przewagę a otrzymana w 7 wyścigu żółta kartka za „pompowanie” lekko podcięła jej skrzydła (płynęła na 2 pozycji, by ostatecznie ten wyścig zakończyć na 11 miejscu).

Kolejne dni przyniosły niestety zmianę warunków wietrznych, a przy słabszym wietrze Magda nie czuje się już tak dobrze. To właśnie wykorzystały jej główne rywalki – Węgierka Maria Erdi oraz Niemka Hannah Anderssohn. Mistrzostwa już do końca przebiegały przy słabszych wiatrach, co pozwoliło Magdzie na wywalczenie brązowego medalu. Złoto zdobyła Węgierka, natomiast srebro dla Niemki.

Szczegółowe wyniki znaleźć można pod poniższym adresem w zakładce Laser Radial Girls:
http://www.isafyouthworlds.com/results/2015_langkawi_malaysia.php

Wielkie gratulacje dla Magdy!!