Laserowcy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, po raz kolejny reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Portugalii dla klasy Laser Radial oraz we Francji w klasie Laser 4,7.

W olimpijskiej klasie Laser Radial, z najlepszymi zawodniczkami w Europie, rywalizowała nasza nadzieja olimpijska Magdalena Kwaśna. W stawce 91 Europejek, Magda zajęła bardzo dobre 15 miejsce. Poniżej wypowiedź Magdy z jej profilu Fb po zakończonych mistrzostwach:

„Koniec Mistrzostw Europy Seniorów w Porto! 15 z Europejek i 20 miejsce ogólnie w regatach. Lekki niedosyt jest, ale wywalczyłam tyle na ile w tym momencie było mnie stać. Przyrzekam, że codziennie na wodzie zostawiałam całą siebie i szczerze jestem z siebie dumna!”

Także nasi zawodnicy w klasie Laser 4,7 walczyli w Mistrzostwach Europy we Francji w Laserze 4.7. 4 naszych reprezentantów stanęło na starcie i już na początku regat pokazali, że będą walczyć o medale. Największy sukces osiągnęły nasze dziewczyny, które uplasowały się tuż za podium Mistrzostw Europy. Laura Szulc zakończyła regaty na 4 miejscu w kat. U 16, natomiast Klara Sobczak na 5 miejscu w kat. U 16. Nasi chłopacy zajęli odpowiednio: Maciej Panaś – 35 miejsce w U 16, Jan Krawczyk – 40 miejsce w U 16.

Poniżej wypowiedź trenera naszych zawodników Mirosława Laskowskiego:
„Jestem mega zadowolony z was, bo te dwa lata pracy prowadzą was w dobrym kierunku. I nie odpuszczajcie. Mamy czwartą i piątą zawodniczkę Mistrzostw Europy. Brawo za walkę do końca i każdy kolejny dzień emocji.”