Ostatni weekend (12-14.05.2017) był okazją dla Laserowców do szlifowania formy przed ważną imprezą w Krynicy Morskiej. Na starcie regat „Memoriał Ottona Weilanda” stanęło w sumie 23 zawodników w trzech klasach regatowych: Laser Standard, Laser Radial i Laser 4,7. Pierwszy dzień przywitał żeglarzy bardzo dobrą aurą a sprzyjające warunki wietrzne pozwoliły na zaciętą rywalizację. Wiatr osłabł dopiero ostatniego dnia, co pozwoliło łącznie na przeprowadzenie aż 10 wyścigów w klasach Standard i Laser 4.7 oraz 9 wyścigów w kl. Radial.

W klasie Laser 4,7 zwyciężył zawodnik ChKŻ Chojnice Mateusz Grzempa, wyprzedzając o jeden punkt Weronikę Folmer z KST ELEKTRYK Grudziądz. Trzecie miejsce zajął Wojciech Antoniak z UKS Barnim Goleniów.

W olimpijskiej klasie Laser Standard zdecydowanie zwyciężył Jakub Domagała z ChKŻ Chojnice, który na 10 wyścigów wygrał 4. Na drugim miejsce regaty zakończył Jan Stremlau (TKŻ Toruń), natomiast na trzecim miejscu uplasował się Oskar Sawicki z ChKŻ Chojnice. Trzeci nasz reprezentant Oskar Adamiak zajął 5 miejsce.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.
W klasie Laser Radial rywalizacja była bardzo zacięta i ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Masztalerz z TKŻ Toruń. Z niewielką stratą do zwycięzcy regaty zakończył zawodnik UKS Barnim Goleniów Jakub Cymerman. Trzecie miejsce zajęła Izabela Satryjan z PORTU Mechelinki.