Zawodniczka Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Magdalena Kwaśna ma kolejny powód do zadowolenia. Po bardzo dobrym starcie na Mistrzostwach Świata w klasie Laser Radial i wywalczeniu dla Polski kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 tym razem wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy w klasie Laser Radial U21.

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, dziecko i na zewnątrz

Mistrzostwa odbywały się w Bastad w Szwecji w dniach 17-24.08.2018 r. Na starcie stanęła cała europejska czołówka zawodniczek co skutkować mogło tylko jednym – niezwykle zaciętą rywalizacją. Każda zawodniczka po cichu liczyła na złoto, jednak droga do medalu nie była łatwa. Nasza zawodniczka już od pierwszego dnia mistrzostw pokazała nie tylko swoje umiejętności i doświadczenie lecz także spokój i opanowanie. To wszystko pozwoliło jej na bardzo dobre starty w poszczególnych wyścigach, w których zawsze dopływała do mety w ścisłej czołówce. Już po pierwszym dniu pokazała, że będzie walczyć o najwyższe laury. Kolejne dni to pasmo bardzo dobrych wyników, o czym świadczy końcowy sukces, jakim jest zdobycie złotego medalu i tytułu Mistrzyni Europy w klasie Laser Radial U21.

Obraz może zawierać: 1 osoba, ocean, na zewnątrz i woda

Magda nie pozwoliła sobie na stratę chociażby punktu do najgroźniejszych rywalek – Dunki Anny Munch oraz Włoszki Caroliny Albano i zajmując miejsca (1-1-2-2-1-3- 4 -2- 5 -1) zdecydowanie udowodniła, że jest najlepsza w Europie.

Wielkie gratulacje dla Magdy !!

Foto: materiały organizatora EurIlCA