W dniach 9-10 październik w Krakowie odbyły się Meczowe Mistrzostwa NSKO w klasie Optimist. Rewelacyjnie spisali się zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, którzy „zgarnęli” prawie wszystkie medale, pokazując tym samym, że należą do najlepszych zawodników w Polsce.
W klasyfikacji dziewcząt złoty medal zdobyła Karolina Knapik z ChKŻ Chojnice, natomiast srebro jej klubowa koleżanka Hanna Romanowska. W klasyfikacji chłopców całe podium zajęli zawodnicy ChKŻ Chojnice. Złoty medal przypadł w udziale Marcinowi Urbańskiemu, srebro zdobył Łukasz Wyrowiński, a brąz Michał Pilarczyk. Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 4 m. Damian Kosmalski, 7 m. Wojciech Lipke, 11 m. Mateusz Ciechacki.