Od 17 sierpnia do 6 września w Gdyni odbywa się jedna z większych imprez żeglarskich w Polskie – Volvo Gdynia Sailing Days. W jej ramach odbywa się wiele regat rangi Mistrzostw Polski dla różnych klas regatowych. W paru startowali także zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, którzy wywalczyli parę medali.

Największy sukces osiągnęła Magdalena Kwaśna, która została Mistrzynią Polskie w klasie Laser Radial Kobiet Seniorów. Magda w 8 na 9 wyścigach zajmowała miejsce w czołowej trójce, z czego 3 wyścigi wygrała. Tak świetne lokaty pozwoliły wygrać całe regaty, a nad drugą zawodniczką Anną Munch (z Danii) miała aż 16 punktów przewagi.

Również pozostałe nasze zawodniczki – Klara Sobczak oraz Laura Szulc, mają powody do zadowolenia, ponieważ zakończyły regaty w tej samej klasie, na bardzo dobrych miejscach. Klara wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w klasie Laser Radial w klasyfikacji Juniorek Młodszych (8 miejsce w klasyfikacji Młodzieżowej). Jej klubowa koleżanka Laura Szulc zajęła 4 miejsce w klasyfikacji Juniorek Młodszych (9 miejsce w klasyfikacji Młodzieżowej).

Kolejną imprezą, w której nasi zawodnicy zdobyli medale, są Mistrzostwa Polski w Sprincie w klasie Optimist. Mistrzem Polski został zawodnik ChKŻ Chojnice Filip Nosol, który z przewagą 4 punktów nad drugim w klasyfikacji Szymonem Kolką (YKP Gdynia), mógł cieszyć się ze złotego medalu. Brązowy medal wywalczył także zawodnik ChKŻ Jeremi Szczukowski.
Pozostali nasi zawodnicy wywalczyli następujące miejsca: Jacek Kalinowski 4 miejsce, Antoni Lipiński 8 miejsce.

W regatach Mistrzostwa Polski w kl. Nacra 17 rywalizowała nasze jedyna zawodniczka Irmina Mrózek Gliszczynska, która pływając w załodze z Mikołajem Chłopkiem z 77 Racing Club, wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski.

Niestety gorszy start zaliczył nasz jedyny Finowiec Oskar Adamiak, który Mistrzostwa Polski w klasie Finn zakończył na 7 miejscu w klasyfikacji Młodzieżowej (23 miejsce ogółem).