• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Mamy v-ce Mistrzów Drużynowych Mistrzostw Polski OPP

W  Drużynowych Mistrzostwach Polski w Rybniku wystartowało 10 zespołów. W tym Nasza załoga z CHKŻ Chojnice, składająca się z 5 zawodników: Agnieszka Pawłowska, Jeremi Szczukowski, Jan Krawczyk, Marcel Montrymowicz i kapitan zespołu Patryk Kosmalski. Już przed startem poprzeczka została postawiona wysoko, ponieważ broniliśmy tytułu Mistrzów Polski z zeszłego roku. Nie ma tajemnicy, że do Rybnika jechaliśmy po medal, z tym że w składzie z zeszłego roku był tylko doświadczony kapitan. Reszta zawodników to debiutanci na imprezie Mistrzowskiej, ale pełni energii i nadziei w sukces.

Zawody rozpoczęliśmy w rywalizacji każdy z każdym. Warto wspomnieć, że w tym czasie mieliśmy bardzo stabilne warunki. Wyścigi przebiegały bardzo sprawnie a wynikiem eliminacji było wygranie aż 8 z 9 wyścigów i dzięki temu uzyskaliśmy prawo wyboru przeciwnika w ćwierćfinałach.
Droga przez ćwierć i półfinały była łatwiejsza po wygranych eliminacjach. Wygrywaliśmy zdecydowanie, ale w tym czasie nasz finałowy przeciwnik nabierał przebojowości i pewności siebie. Mowa o starciu pomiędzy drużynami z jednego klubu pod wodzą Przemka Strusia z Gdynii, a mianowicie YKP 1, oraz YKP 2. Ostatecznie finalistą i Naszym przeciwnikiem została drużyna YKP 2.  

Zgodnie z prognozą pogody im dalej w las, tym wiatru mniej… Miało to wpływ na przebieg rywalizacji. Sędziowie z podwójną czujnością wypatrywali niedozwolonych środków napędu tzw. rumplowania i pompowania. Na każdym pontonie było dwóch arbitrów, więc decyzje były przemyślane i słuszne. Jednak podczas walki, gdy bardzo chcesz wygrać i serce bije szybciej, to ruchu na łódce też jest więcej. Konsekwencją były karne obroty, które były opóźnieniem startu i dużym utrudnieniem, dla Naszych zawodników. Ostatecznie przegraliśmy rywalizację w finale 3:2, odbierając srebrne medale.

Nie zależnie od zajętego miejsca należy docenić profesjonalizm w przygotowaniach Naszych zawodników. Poziom zaangażowania, był godny naśladowania. Dla trenera dużą przyjemnością było pracować z młodymi ludźmi, którzy w oczach mieli autorytet i wiarę w sukces. To ważne, żeby pomagać młodym i pracowitym sportowcom. Z tego miejsca gratulację złota dla ekipy YKP Gdynia 2. Tego dnia byliście najlepsi.

Tekst: Karol Jączkowski
Foto: Profil FB Optimist ChKŻ Chojnice