• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Mamy złoto i srebro na OOM !!

W dniach 6-10.08.2019 na Jeziorze Sławskim odbyła się jubileuszowa XXV Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Letnich 2019. Na starcie stanęła najlepsza młodzież w Polsce, która wcześniej wywalczyła sobie kwalifikację do imprezy finałowej.

Rewelacyjny start zaliczyli zawodnicy ChKŻ Chojnice. W klasie Optimist Chłopców złoty medal zdobył Jacek Kalinowski, natomiast srebrny Jeremi Szczukowski.

Z Naszego klubu na starcie stanęło 9 zawodników, którzy od miesięcy realizowali plan treningowy pod kątem tej imprezy. Jechaliśmy bardzo dobrze przygotowani, co potwierdzały wyniki z zawodów o SREBRNY ŻAGIEL OPTIMISTA , które były dla Nas ostatnim etapem przygotowań. Na samą olimpiadę jechaliśmy po medale, które zapowiadaliśmy jeszcze przed startem, ponieważ byliśmy świadomi swoich umiejętności.

Jestem bardzo zadowolony z zawodników, ponieważ wykonali cała zaplanowaną pracę. Podczas przygotowań włożyli sporo pracy i serca, żeby ostatecznie osiągnąć bardzo dobre wyniki. Natomiast bardziej niż wyniki cieszy mnie styl w jakim żeglowali, wysyłając mi wiadomość zwrotną, że sporo już się nauczyli.
Przed Nami kilka dni przerwy i zasłużonego odpoczynku, ponieważ cały zespół kosztowało to wiele sił. Chwila na regenerację i zmierzamy dalej, realizować kolejne cele. Jeżeli chodzi o zawodników CHKŻ Chojnice to mogę tylko powiedzieć, że najlepsze przed Nami.

Wyniki OOM:
https://events.pya.org.pl/events/oom/2019/i/17?fbclid=IwAR0tgGwcLQlk6F3em5JfPgRZzLG4xA0Vaj_wtW2GokAQQERP46-tM-GgEcs

Tekst: Karol Jączkowski