12 marca w Walencji zakończył się III Tydzień Olimpijski Wspólnoty Walenckiej. W regatach udział brały nasze Lasery: Laser 4.7, Radiale i Standardy.

W Tygodniu Olimpijskim najlepiej spisał się w klasie Laser 4.7 Mateusz Grzempa, który był piąty. Zwyciężyła Hiszpanka Marta Penarrubia Ramos.

Dobry występ zaliczyli także polskie Radiale. Najlepszy z Polaków był Wojciech Klimaszewski z MBSW UKŻR Giżycko, który był dziewiąty. Nasza zawodniczka Magdalena Kwaśna zakończyła regaty na dziesiątym miejscu. Oliwia Laskowska ukończyła regaty na 31 miejscu. Zwyciężyła Francesca Clapcich z Włoch.

Niestety nie poszczęściło się zawodnikom w klasie Laser Standard. Najlepszy z Polaków, zawodnik ChKŻ Chojnice, Jakub Domagała zajął dwudzieste trzecie miejsce. Mieszko Niewiarowski zajął 24 miejsce, natomiast Oskar Adamiak 25 miejsce. Zwyciężył Hiszpan Joaquin Blanco Albalat.

Organizatorem regat był Real Club Naútico Torrevieja, Real Club Regatas Alicante, Real Federación Espanola de Vela i Federación Valenciana de Vela.

Poniżej link do wyników regat
http://www.cvolympicweek.com/en/default/races/race-resultsall