W dniach 28-31 maj na Zatoce Puckiej rywalizowało ponad 350 zawodników w drugiej części Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Zawodnicy startowali w 13 klasach, głównie młodzieżowych oraz nieolimpijskich. Na starcie stanęła czołówka zawodników, którzy walczyli do ostatniego wyścigu. Była to znakomita okazja pokazania swoich umiejętności oraz sprawdzenia formy przed najważniejszymi regatami jakimi są Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy.

Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. W klasie Laser Radial Magda Kwaśna zdobyła złoty medal w klasyfikacji kobiet (6 m. w klasyfikacji open). Tak rewelacyjny wynik pozwolił Magdzie na zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Świata ISAF oraz Mistrzostw Europy Juniorów.

W klasie Laser 4,7 złoty medal zdobył Damian Kosmalski, pozostawiając w tyle konkurencję. Z medalu cieszyła się także Hania Romanowska, która w klasyfikacvji kobiet zdobyła srebrny medal (najlepsza wśród Polek). Pozostali nasi zawodnicy także spisali się bardzo dobrze zajmując następujące miejsca: