Nasze zawodniczki w klasie Laser z sukcesami zakończyły start w Mistrzostwach Polski w Sprintach, które odbyły się w Gdańsku-Górkach Zachodnich w dniach 27-29.08.2018 r. Mistrzostwa odbywały się w klasach Laser Radial w kategoriach U17 i U19 dziewcząt i chłopców, Laser 4.7 U16 dziewcząt i chłopców oraz Laser Standard U20.

Zawody w żeglarskich sprintach różnią się od tradycyjnych regat. Wyścigi są znacznie krótsze niż rozgrywane w tradycyjnej formule i według planów trwają po koło 10 minut. Dlatego trzeba być maksymalnie skoncentrowanym oraz szybko reagować na sytuacje na wodzie.

Najbardziej zacięta walka odbyła się w klasie Laser 4.7 Kobiet, gdzie walka o złoto toczyła się pomiędzy dwoma zawodniczkami ChKŻ Chojnice – Klarą Sobczak i Laurą Szulc. Dziewczyny odstawiły resztę stawki w tyle i pomiędzy sobą rozstrzygnęły, która zdobędzie tytuł Mistrzyni Polski. Walka była bardzo zacięta, o czym świadczy końcowy rezultat obu dziewczyn, gdzie zakończyły rywalizację z taką samą ilością punktów, jednak z racji większej ilości lepszych miejsc, złoty medal zdobyła Klara Sobczak, natomiast Laura Szulc wywalczyła srebro.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i buty

Także w klasie Laser Radial Kobiet U19 nasza zawodniczka Oliwia Laskowska miała powody do zadowolenia, gdyż wywalczyła brązowy medal. Do złota zabrakło jej bardzo niewiele, tylko 2 punkty. Mistrzynią Polski w tej klasie została Wiktoria Gołębiowska z MOS SSW Iława.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, spodenki, niebo i na zewnątrz

W klasie Laser Radial Mężczyzn U17 rywalizował nasz zawodnik Mateusz Grzempa, który zakończył regaty na 5 miejscu. Złoto zdobył Michał Krasodomski z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Słabszy start w klasie Laser Standard zaliczył Jakub Domagała, który zajął 10 miejsce. Zwyciężył Kacper Stanisławski.