W zakończonych właśnie Mistrzostwach Polski klas Olimpijskich nasi zawodnicy przywieźli aż 6 medali. Regaty odbywały się w Gdańsku w dniach 05-08.09.2019 r. i na starcie stanęła czołówka Polskich żeglarzy w 6 klasach regatowych. Nasi zawodnicy rywalizowali w klasie Laser Radial, Finn, 470 oraz Nacra 17.

W klasie Laser Radial rywalizowały nasze 4 zawodniczki. 2 medale wywalczyła Magdalena Kwaśna, która po powrocie z Japonii od razu rozpoczęła walkę o medale Mistrzostw Polski. Walka zakończyła się zdobyciem 2 medali – srebrnego w młodzieżowcach i brązowego w seniorkach. Także swoją znakomitą formę udowodniła po raz kolejny Laura Szulc, która także zdobyła 2 medale – srebrny w klasyfikacji U17 i brązowy w klasyfikacji U19.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobre 5 miejsce zajęła Klara Sobczak w klasyfikacji U17, natomiast Agata Kalinowska zajęła 7 m. w kl. Juniorek.

Kolejny medal Mistrzostw Polski zdobył Oskar Adamiak. W klasyfikacji Młodzieżowej w klasie Finn wywalczył srebrny medal.

Ze srebrnego medalu Mistrzostw Polski w klasie Nacra 17 w kl. seniorów, mogła się cieszyć Irmina Mrózek Gliszczynska. Był to jej debiut w tej klasie.

 

 

 

 

 

 

 

W klasie 470 nasz klub reprezentowały 2 załogi, dla których także były to debiuty w tej klasie. 7 miejsce w kl. 470 Mix Młodzieżowców zajęła załoga Oliwia Laskowska (ChKŻ Chojnice) i Kacper Paszek (OKŻ Olsztyn). Na 8 miejscu w klasyf. Młodzieżowców regaty zakończyła załoga Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice) i Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn).

Foto: mat. organizatora, profil Fb Laser ChKŻ Chojnice