W miniony weekend (26-27 kwiecień 2014 r.) zakończyły się pierwsze regaty organizowane przez ChKŻ Chojnice – Memoriał Ottona Weilanda. W regatach startowali zawodnicy starszych klas tj. Laser 4.7, Laser Radial oraz 420. Przez dwa dni regat dopisywała zawodnikom pogoda, a co najważniejsze, także warunki wietrzne były sprzyjające. Pozwoliło to na rozegranie wszystkich siedmiu zaplanowanych wyścigów.
W najliczniejszej klasie Laser 4.7, mało gościnni okazali się gospodarze, ponieważ całe podium zajęli zawodnicy ChKŻ Chojnice. Pierwsze miejsce w klasyfikacji open zajęła Hanna Romanowska, drugie miejsce dla Mikołaja Bartkowskiego natomiast trzecie miejsce dla Damiana Kosmalskiego.
W tej samej klasie w klasyfikacji dziewcząt również wygrała Hanna Romanowska z ChKŻ Chojnice przed Julią Mathea z MKŻ ARKA Gdynia i Anną Michalską z WKŻ Wolsztyn. Łącznie w klasie Laser 4.7 startowało 23 zawodników.

W klasie Laser Radial startowało 4 zawodników. Zwyciężył zawodnik MKŻ ARKA Gdynia Miłosz Kobusiński. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Kacper Łukaszewicz. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Gemborys z UKS Żeglarz.

W klasie 420 zwyciężyła załoga Yacht Klub Człuchów w składzie Szymon Gostomczyk i Krzysztof Kulesza. Drugie miejsce dla Aleksandry Kulesza i Sebastiana Lewińskiego również z Człuchowa. Trzecie miejsce zajęła załoga LKS Charzykowy Anna Gzubicka i Alicja Mesjasz.

Regaty „Memoriał Ottona Weilanda” udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego oraz Gminy Chojnice.