65 zawodników w 5 klasach regatowych, rywalizowało na Jeziorze Charzykowskim w regatach „Memoriał Ottona Weilanda”. Regaty odbyły się w dniach 6-8 maj 2011 r. a ich organizatorem był Chojnicki Klub Żeglarski. Warunki wietrzne były umiarkowane, jednak wiatr był zmienny i wymagał od zawodników dużych umiejętności. W najliczniejszej klasie 420 najlepiej spisała się załoga Chojnickiego Klubu Żeglarskiego Filip Florek i Robert Szpuła zajmując pierwsze miejsce przed załogą z KS Spójnia Warszawa Julią Rokosz i Joanną Szopińską. Najniższe miejsce na podium przypadło w udziale Justynie Kalinowskiej i Jagodzie Reszka z MKZ Dwójka Warszawa. Pozostałe nasze załogi zajęły następujące miejsca: 4m. Ewa Szczęsna i Judyta Mrozek Gliszczyńska z ChKŻ Chojnice, 9m. Sandra Sikorska i Sara Sikorska z LKS Charzykowy, 12m. Łukasz Wyrowiński i Dominik Janowczyk z ChKŻ Chojnice, 14m. Karol Żmich i Jacek Stanisławski z LKS Charzykowy. Łącznie w klasie 420 startowało 18 załóg.

W klasie Laser 4.7, w której startowało 11 zawodników pierwsze miejsce zajął Adrian Raczkowski z MKŻ Arka Gdynia, drugie miejsce Maciej Sapiejka z MKŻ Arka Gdynia, trzecie miejsce Mateusz Wiśniewski z TKŻ Toruń. Jedyny zawodnik z ChKŻ Chojnice Marcin Pilarczyk zajął 7 miejsce.

W klasie L’Equipe rywalizowało 5 załóg z LKS Charzykowy. Wygrała załoga Sandra Papka i Martyna Zielińska przed Sebastianem Żmichem i Dominikiem Białkiem oraz przed Tomaszem Knapikiem i Szymonem Sikorą. 4 miejsce zajęła załoga Maja Dalecka i Weronika Zakrzewska, natomiast piąte miejsce Agnieszka Sielska i Natalia Smolnicka.

W klasie Laser Standard zdecydowanie wygrał były zawodnik ChKŻ Chojnice, a obecnie zawodnik SEJK Pogoń Szczecin Kacper Ziemiński. Na drugim stopniu podium stanął Tadeusz Kubiak, a najniższe podium dla Patryka Urba – oboje z SEJK Pogoń Szczecin. Ostatnie, czwarte miejsce, zajął Mikołaj Lahn z ChKŻ Chojnice.

Bardzo wyrównana rywalizacja miała miejsce w klasie Laser Radial i ostatecznie wygrał Filip Ciszkiewicz z MKŻ Arka Gdynia, który o jeden punkt wyprzedził Paulinę Czubachowską z KS Zatoka Puck i miał dwa punkty przewagi nad Maciejem Genoaszewskim z SEJK Pogoń Szczecin. W klasie tej startowało 4 zawodników.

W dniach 13-15 maj odbędzie się druga część regat „Memoriał Ottona Weilanda” dla najmłodszych zawodników w klasach Optimist Gr. A i B.

Regaty „Memoriał Ottona Weilanda” udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego oraz Samorządu Województwa Pomorskiego.