• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Mistrzostwa Europy Juniorów w kl. 470 – relacja

W dniach 14-22 sierpnia załoga klasy 470 Filip Florek-Dominik Janowczyk wzięła udział w Mistrzostwach Europy Juniorów, rozegranych u wybrzeży Walii. Przeprowadzono 10 wyścigów, po których załoga reprezentująca Chkż zajęła 21miejsce.
Regaty rozpoczęły się dla nas dobrze. Po pierwszym dniu plasowaliśmy sie na 14 pozycji. Byliśmy zadowoleni. W drugim dniu regat zbyt silny wiatr, dochodzący do 40węzłów, uniemożliwił żeglowanie. Trzeciego dnia pokazaliśmy ,że potrafimy ścigać się z europejską czołówką. Dobre starty i późniejsze decyzje podczas żeglowania na wiatr powodowały, że na pierwszą boję wchodziliśmy na miejscach w pierwszej ósemce. Niestety kolejne dni były słabsze i nie utrzymaliśmy miejsca, które wywalczyliśmy po rundzie kwalifikacyjnej.
Były to nasze pierwsze wspólne regaty tej rangi. Pojechaliśmy na nie, aby się sprawdzić na tym poziomie rywalizacji, ale przede wszystkim, by się uczyć i podglądać na wodzie czołówkę europejskiego żeglarstwa. Czeka nas jeszcze dużo ciężkiej pracy, aby im dorównać.

Po kilku dniach odpoczynku rozpoczniemy przygotowania do Mistrzostw Polski klasy 470, które odbędą się pod koniec września.

Pozdrawiamy
Załoga POL 34