W górkach Zachodnich zakończyły się Mistrzostwa Polski Klas olimpijskich, w których udział brali także nasi zawodnicy. Do udanych zaliczyć te regaty może tylko Artur Baranowski, który pływając razem z naszym byłym zawodnikiem, a obecnie reprezentującym barwy MKŻ MARINA Łeba, Karolem Jączkowskim. Wywalczyli oni srebrny medal w klasie 470 w klasyfikacji ogólnej.

Mistrzem Polski została załoga Piotr Ogrodnik i Paweł Choroba z KŻ HORN Kraków. Brązowe medale zdobyli Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar z SEJK POGOŃ Szczecin.

Również w klasie 470 4 miejsce w kategorii Młodzieżowej Mężczyzn wywalczył nasz zawodnik Filip Florek wraz z załogantem Danielem Dołęgą z YKP Gdynia. Zuzanna Rybicka z Marceliną Śliwińską z YKP Gdynia wywalczyły 5 miejsce w klasyfikacji Młodzieżowej Kobiet oraz 7 w konkurencji kobiet.

Do nieudanych te Mistrzostwa mogą zaliczyć Ewa Szczęsna i Irmina Gliszczyńska oraz Łukasz Wyrowiński i Dominik Janowczyk. Oby dwie załogi miały na tych regatach problemy zdrowotne.

W klasie Laser Standard Mistrzem Polski został Maciej Grabowski z YK STAL Gdynia. Srebrny medal zdobył nasz były zawodnik Kacper Ziemiński, który przegrał w medalowym wyścigu walkę o złoto pomimo tego, że przez całe regaty był liderem klasyfikacji. Na najniższym miejscu na podium stanął Patryk Piasecki z AKS OSW Olsztyn. Nasz zawodnik Mikołaj Lahn zakończył regaty na 11 miejscu w klasyfikacji ogólnej (6 miejsce w klasyfikacji Młodzieżowców).