• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Mistrzostwo Polski dla ChKŻ Chojnice !!

Drużyna Chojnickiego Klubu Żeglarskiego udowodniła, że w tym sezonie jest w znakomitej formie i po raz trzeci z rzędu zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski PSKO. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend (29-30 wrzesień 2012 r.) na Jeziorze Charzykowskim. Do regat zgłosiło się 15 najlepszych drużyn w klasie Optimist w Polsce.

Warunki wietrzne były bardzo dobre dzięki czemu w pierwszym dniu przeprowadzono wszystkie „flighty” eliminacyjne. Drużyna ChKŻ Chojnice I wygrała wszystkie swoje wyścigi w eliminacjach, natomiast druga nasza drużyna wygrała 5 z 7 wyścigów i również awansowała do złotej grupy. Na podstawie wyścigów eliminacyjnych wszystkie drużyny podzielono na 3 grupy. Oby dwie drużyny z ChKŻ znalazły się w złotej grupie. Trochę gorzej spisała się drużyna LKS Charzykowy, która z zerowym dorobkiem zwycięstw znalazła się z brązowej grupie (ostatecznie 13 miejsce).

 

W złotej grupie znalazły się 2 zespoły z Chojnic, 3 z Gdyni, 2 z Poznania oraz 1 z Giżycka. Z kompletem zwycięstw z grupy wyszedł zespół YKP Gdynia I. Z pięcioma zwycięstwami, jako drugi zespół, z grupy do półfinału awansował zespół ChKŻ Chojnice I. Do półfinału awansowali również YK STAL Gdynia oraz JKW Poznań. Walka o medale była niezwykle zacięta jednak w finale nasza drużyna pokazała wolę walki i wygrała z drużyną YKP Gdynia I. Tak więc po raz trzeci z rzędu Drużyna ChKŻ 1 zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski. Brązowy medal zdobyła drużyna YK STAL Gdynia.

Drużyna ChKŻ Chojnice 1 zdobyła Mistrzostwo Polski w następującym składzie: Marcin Urbański (kapitan), Michał Pilarczyk, Damian Kosmalski, Bartosz Wałczyk, Mateusz Ciechacki. Druga nasza drużyna zakończyła regaty na bardzo dobrym 5 miejscu (w składzie: Hanna Romanowska – kapitan, Jakub Domagała, Mikołaj Bartkowski, Sebastian Mazurek, Natalia Kazykalewicz).

Organizatorem regat był Chojnicki Klub Żeglarski przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach.