Magdalena Kwaśna zajęła podczas Mistrzostw Świata w kl. Laser w Aarhus (Dania) 12 miejsce, które dały Polsce kwalifikację olimpijską w klasie Laser Radial na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Podczas żeglarskich Mistrzostw Świata wszystkich klas olimpijskich w duńskim Aarhus warunki były bardzo zróżnicowane. Jednego dnia wiatr wiał z prędkością około 8 węzłów by w kolejnym żeglarzy przywitał bardzo słaby wiatr. W Danii poza walką o medale i tytuły mistrzów świata, toczyła się także rywalizacja o kwalifikacje olimpijskie dla krajów na igrzyska w Tokio. Tego wyczynu dokonała Magda Kwaśna z ChKŻ Chojnice.

W złotej grupie w klasie Laser Radial żeglowały dwie Polki. Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) oraz Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Przepustkę olimpijską mogło w tej klasie zdobyć osiemnaście krajów, a obie zawodniczki zajęły miejsca, które zapewniały tę kwalifikację, ponieważ Kwaśna była w tym zestawieniu jedenasta (12 miejsce w regatach), a Barwińska szesnasta (20 miejsce w regatach). Pomiędzy tymi dwiema zawodniczkami rozpocznie się teraz walka o imienną przepustkę na igrzyska.

– Czuję, że wykonałam 200 procent zakładanego wcześniej planu i jestem zachwycona swoim wynikiem. Od początku sezonu nie zawsze czułam, że ciężka praca, jaką wykonałam przynosiła efekty. W związku z tym cieszę się bardzo, że te efekty przyszły w najważniejszym momencie. Nie spodziewałam się, że na tym etapie w jakim się znajduję, będę w stanie ukończyć mistrzostwa świata tak wysoko – podsumowała swój występ Magdalena Kwaśna w wywiadzie dla Polskiego Związku Żeglarskiego.