Na akwenie Jeziora Charzykowskiego w dniach 23-24.09.2017 r. odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie Laser 4.7 oraz Laser Radial. Na starcie stanęło łącznie 34 Laserowców – 22 w klasie Laser 4,7 oraz 12 w klasie Laser Radial.

Pogoda, jak na tą porę roku, była typowo jesienna – trochę słońca, trochę deszczu, a wiatr osiągał prędkość do 5 m/s. W takich jesiennych warunkach rozegrano wszystkie zaplanowane wyścigi.

W klasie Laser 4,7 Chłopców zwyciężył Jakub Wiedeheft z MKŻ ARKA Gdynia i to na jego szyi zawisnął złoty medal. Ze srebra mógł się cieszyć zawodnik gospodarzy Mateusz Grzempa z ChKŻ Chojnice, a na najniższym stopniu podium stanął Dominik Śliwiński z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Zawodnicy ChKŻ zajęli następujące miejsca:
4 m. Kacper Żywiczka
6 m. Wojciech Kikmunter

W klasyfikacji dziewcząt złoty medal zdobyła Kinga Brzóska z MKŻ ARKA Gdynia. Srebro zdobyła Dominika Kęska z UKŻ WIKING Toruń, natomiast brązowy medal zdobyła Laura Szulc z ChKŻ Chojnice. Na 4 miejscu regaty zakończyła Klara Sobczak.

W klasie Laser Radial zdecydowanym zwycięzcą okazał się Michał Krasodomski z KS AZS AWFiS Gdańsk, który na 7 wyścigów wygrał 4 a w pozostałych także był w czołówce. Srebrny medal zdobył Jakub Domagała z ChKŻ Chojnice, natomiast brąz zdobył zawodnik MKŻ ARKA Gdynia Mateusz Budzisz.

Nasi zawodnicy zakończyli regaty na następujących miejscach:
7 m. Oliwia Laskowska (3 m. w klasyfikacji kobiet)
10 m. Damian Kosmalski
11 m. Mieszko Niewiarowski
12 m. Oskar Sawicki

Regaty Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego zostały dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu.