Regaty o Puchar Mariny Kamien Pomorski i nominacja Bartka Wałczyka do reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Argentynie !

Zawody zorganizowane były w dniach 29 maja – 1 czerwca przez MKŻ Opti Kamień Pomorski. Przeprowadzono wszystkie z zaplanowanych 9 wyścigów, a na starcie do rywalizacji stanęło 111 zawodników. Warunki do żeglowania były bardzo dobre i pozwoliły młodym żeglarzom sprawdzić się w każdym wietrze. Żeglowano w każdych warunkach od 1-12 m/s , przy stosunkowo dużej fali pierwszego dnia przy silnym wietrze.

Najlepiej z naszych zawodników poradził sobie najbardziej doświadczony zawodnik Bartek Wałczyk, który wykorzystał silno wiatrowe dni żeglując na najwyższych miejscach, kolejne dni były już znacznie trudniejsze, bo przy mniejszym wietrze wymagało to od niego znacznie więcej trudu mimo to skoczył regaty na miejscu 10 z polaków co dało mu awans do reprezentacji Polski na MS w Argentynie! 

Dzielnie walczył również Patryk Kosmalski, który pokazał że jest duży potencjał w żeglowaniu i kilkukrotnie przypływał do mety w wyścigach koło pierwszej dziesiątki. Będziemy wspólnie pracować nad żeglowaniem w silniejszym wietrze, co przyniesie owoce w klasyfikacji następnych regat. 

Dobre momenty w żeglowaniu mieli Maciej Graczykowski i Kuba Pilarczyk, którzy kilkukrotnie stawiali się na mecie koło pierwszej 10 tki , natomiast obu zawodników łączą dwa falstarty które przy tak licznej stawce kosztowały wiele pozycji w końcowej klasyfikacji. Maciej po 6 wyścigach zajmował miejsce 15 ste, ale problemem było zachować koncentrację do końca regat, a Kuba w przed ostatnim wyścigu z hukiem wygrał wyścig udowodniając, że jest w nim potencjał. 

Na plus należy zaliczyć występ Mateusza Grzempy, który coraz śmielej zaczyna sobie radzić w gr. A mimo początków i robi duże postępy w swoim żeglowaniu. Na ostatni wyścig dostał ultimatum, żeby nie wracać do domu PKS-em musiał pozostawić w Kamieniu po sobie dobre wrażenie udowodniając to ostanim wyścigiem. Zameldował się na mecie 3 ci i mieliśmy okazję wracać wspólnie busem 🙂 

Należy wspomnieć o bardzo wysoki poziomie organizacji regat, po wyścigach był szereg imprez towarzyszących takich jak: turniej szachowy, wyścigi kajakowe, turniej uni hokeja, dmuchany zamek, zabawa z lego, malowane buzie na wodę. Nie zabrakło dla zawodników po wyścigach ciepłych posiłków, napojów i słodkości. Arek Lenkowski postawił bardzo wysoko poprzeczkę przygotowując regaty i teraz każdy kolejny organizator będzie postrzegany przez ten pryzmat. 

Wyniki regat:
http://wyniki.sailingnet.pl/?r=sezon2014&m=kamienpomorski&kl=oppa

 

Karol Jączkowski