W dniach 11-12.10.2014 r. na Jeziorze Charzykowskim odbyły się ostatnie regaty w tym sezonie, organizowane przez Chojnicki Klub Żeglarski – Puchar Jesieni. Pomimo jesiennej aury do Charzykowa przyjechali najmłodsi żeglarze z różnych części kraju, m.in. z Poznania, Sępólna, Człuchowa.

Pierwszy dzień regat rozpoczął się od oczekiwania na poprawę warunków wietrznych. Cierpliwość zawodników została wynagrodzona i po 3 godzinach czekania mogli rozpocząć rywalizację. Pierwszego dnia rozegrano 2 wyścigi, natomiast drugiego dnia regat, gdzie wiatr był już znacznie lepszy, rozegrano 4 wyścigi.

W najliczniejszej klasie – Optimist Gr. B (33 zawodników) zwyciężyła zawodniczka LKS Charzykowy Agnieszka Pawłowska przed Laurą Szulc z ChKŻ Chojnice i swoją klubową koleżanką Barbarą Mindak.

W klasie Optimist Gr. A, gdzie startowało 5 zawodników, najlepszy był Patryk Kosmalski z ChKŻ Chojnice. Drugie miejsce zajął Seweryn Łangowski z LKS Charzykowy, a trzecie miejsce Mateusz Grzempa z ChKŻ Chojnice.

W klasie Laser 4,7, w której rywalizowało 9 zawodników, całe podium zajęli zawodnicy ChKŻ Chojnice. Zwyciężył Damian Kosmalski przed Jakubem Domagałą i Oskarem Sawickim.

Sezon żeglarski 2014 w naszym klubie dobiegł już do końca. Okres jesienno-zimowy to czas przygotowań, by w nowym sezonie uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki i walczyć o medale najważniejszych imprez żeglarskich.

PEŁNE WYNIKI

Regaty udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Powiatu Chojnickiego i Gminy Chojnice.