• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Pierwsze regaty w sezonie 2013

W dniach 26-28 kwietnia 2013 r., na Jeziorze Charzykowskim odbyły się pierwsze regaty w sezonie, organizowane przez Chojnicki Klub Żeglarski. Do I części regat „Memoriał Ottona Weilanda” zgłosili się zawodnicy w dwóch klasach: Laser 4.7 oraz 420. Najliczniejsza była grupa zawodników w klasie Laser, w której startowało 13 zawodników. Rywalizację zwyciężył Mateusz Ciechacki, były zawodnik ChKŻ Chojnice a obecnie reprezentujący barwy KW LOK Wąbrzeźno. Drugie miejsce zajęła zawodniczka ChKŻ Chojnice Hanna Romanowska, dla której był to pierwszy start w klasie Laser 4.7. Najniższe miejsce na podium zajął Marcin Pilarczyk z ChKŻ Chojnice.
W klasie 420 na starcie stanęły 4 załogi. Zdecydowanie wygrała załoga ChKŻ Chojnice w składzie Jan Adriańczyk i Tomasz Knapik. Na drugim miejscu uplasowały się Sandra i Sara Sikorskie z LKS Charzykowy. Trzecie miejsce zajęła załoga z Yacht Klub Człuchów w składzie Szymon Gostomczyk i Krzysztof Kulesza.

II część regat „Memoriał Ottona Weilanda” w klasie Optimist Gr. A, B już za niecałe dwa tygodnie (10-11 maj 2013 r.), na które spodziewany jest przyjazd ok. 200 najmłodszych zawodników z całej Polski.

Regaty „Memoriał Ottona Weilanda” udało się zorganizować dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miejskiego w Chojnicach oraz Powiatowi Chojnickiemu.