• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Memoriał Ottona Weilanda

W dniach 23 – 25.04.na Jeziorze Charzykowskim odbyły się pierwsze w tym sezonie regaty organizowane przez nasz Klub – „Memoriał Ottona Weilanda”.
W regatach startowali zawodnicy w trzech klasach regatowych: Laser Radial, Laser 4.7 oraz 420. Do Charzykowa przyjechali zawodnicy z różnych zakątków Polski, od Szczecina, przez Trójmiasto, aż po Mazury. Nie zabrakło również zawodników z miejscowych klubów.

W najliczniejszej klasie – 420, swoją klasę pokazały załogi Charzykowskie, zajmując całe podium. Rywalizację wygrała załoga ChKŻ Chojnice Filip Florek i Jędrzej Klepin. Drugie miejsce zajęły Ewa Szczęsna i Marta Biernaczyk (obie z ChKŻ Chojnice), a na najniższym stopniu podium stanęła załoga LKS Charzykowy – Sandra i Sara Sikorskie. Pozostałe załogi z miejscowych zajęły następujące miejsca: 4 miejsce załoga ChKŻ Artur Libera i Robert Szpuła, 14 miejsce załoga LKS Anna Malinowska i Jacek Stanisławski.

W klasie Laser 4.7 zwyciężyła Katarzyna Stachewicz z MOS Iława, drugie miejsce zajęła Paulina Czubachowska z KS Zatoka Puck, a trzecie miejsce Filip Ciszkiewicz z MKŻ Arka Gdynia.

W klasie Laser Radial zwyciężył Maciej Gendaszewski z Sejk Pogoń Szczecin, drugie miejsce Mikołaj Lahn z ChKŻ Chojnice, trzecie miejsce Maciej Kalemba z KS Zjednoczeni Bydgoszcz. Drugi zawodnik ChKŻ Chojnice Maciej Klajna zajął miejsce tuż za podium.

Regaty udało się zorganizować przy pomocy Urzędu Miejskiego w Chojnicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku oraz Starostwu Powiatowemu w Chojnicach, które dofinansowały powyższe regaty. Za tydzień (1 – 2.05.) na Jeziorze Charzykowskim odbędą się następne regaty pn. „Regaty Konstytucyjne”.