• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Podsumowanie sezonu żeglarskiego 2011

W niedzielę 6 listopada 2011 r. w Chojnickim Klubie Żeglarskim odbyło się uroczyste zakończenie sezonu żeglarskiego 2011. Zebrali się zawodnicy oraz ich rodzice, członkowie, działacze oraz zaproszeni goście. Tradycyjnie opuszczono flagę na maszcie. Następnie odbyło się spotkanie zebranych w świetlicy gdzie Komandor Krzysztof Pestka podsumował rok 2011 a trenerzy klubowi przedstawili swoje sprawozdania.
Zawodnicy CHKŻ ogółem brali udział w 57 różnych regatach żeglarskich, w tym 46 na akwenach w Polsce oraz 11 na akwenach zagranicznychi.
W sezonie 2011 zawodnicy CHKŻ zdobyli:
– 2 medale Mistrzostw Świata i Europy (2 srebrne),
– 28 medali Mistrzostw Polski (15 złotych, 4 srebrne, 9 brązowych).

Uzyskaliśmy ponad 180 pkt we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży organizowanym przez Ministerstwo Sportu, poprawiając znacznie ubiegły sezon. Nasz Klub zajął 6 miejsce w Polsce i 2 w Okręgu Pomorskim). Poniżej lista największych osiągnięć zawodników naszego klubu w 2011 roku:
1. Rybicka Zuzanna
Ice Optimist
ZŁOTY medal Mistrzostw Polski w kl. Ice-Optimist, Giżycko, 06-07.02.2011 r.
SREBRNY medal Mistrzostw Świata i Mistrzostwa Europy w kl. Ice-Optimist, Orzysz, 18-20.02.2011 r.
(oraz SREBRNY medal w klasyfikacji kobiet)

2. Szczęsna Ewa
470
BRĄZOWY medal Mistrzostw Polski klas olimpijskich, Gdańsk-Górki Zachodnie,
22-25.09.2011 r.
(oraz SREBRNY medal w klasyfikacji Kobiet)
(oraz ZŁOTY medal w klasyfikacji Kobiet Młodz.)
SREBRNY medal Meczowych Mistrzostw Polski, Puck, 30.09-02.10.2011 r.
(oraz ZŁOTY medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski)

3. Mrozek Gliszczyńska Irmina
470
BRĄZOWY medal Mistrzostwa Polski klas olimpijskich, Gdańsk-Górki Zachodnie, 22-25.09.2011 r.
(oraz SREBRNY medal w klasyfikacji Kobiet)
(oraz ZŁOTY medal w klasyfikacji Kobiet Młodz.)
SREBRNY medal Meczowych Mistrzostw Polski, Puck, 30.09-02.10.2011 r.
(oraz ZŁOTY medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski)

4. Florek Filip
420
ZŁOTY medal Meczowych Mistrzostw Polski, Człuchów, 23-25.08.2011 r.
BRĄZOWY medal Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich, Gdynia, 02-04.09.2011 r.
(oraz ZŁOTY medal w klasyfikacji Mężczyzn Juniorów)
470
BRĄZOWY medal w klasyfikacji Młodzieżowej Mistrzostw Polski klas olimpijskich, Gdańsk-Górki Zachodnie,  22-25.09.2011 r.

5. Szpuła Robert
420
ZŁOTY medal Meczowych Mistrzostw Polski, Człuchów, 23-25.08.2011 r.
BRĄZOWY medal Mistrzostw Polski klas nieolimpijskich, Gdynia, 02-04.09.2011 r.
(oraz ZŁOTY medal w klasyfikacji Mężczyzn Juniorów)
470
BRĄZOWY medal w klasyfikacji Młodzieżowej Mistrzostw Polski klas olimpijskich, Gdańsk-Górki Zachodnie, 22-25.09.2011 r.

6. Wyrowiński Łukasz
420
BRĄZOWY medal Meczowych Mistrzostw Polski, Człuchów, 23-25.08.2011 r.

7. Janowczyk Dominik
420
BRĄZOWY medal Meczowych Mistrzostw Polski, Człuchów, 23-25.08.2011 r.

8. Urbański Marcin
Optimist
ZŁOTY medal XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Żeglarstwie, Nieporęt, 12-16.08.2011 r.
ZŁOTY medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kl. Optimist, Charzykowy,
01-02.10.2011 r.

9. Staszewski Michał
DN
BRĄZOWY medal Mistrzostw Polski Juniorów, Rydzewo, 11-13.02.2011 r.

10. Kosmalski Damian
Optimist
ZŁOTY medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kl. Optimist, Charzykowy, 01-02.10.2011 r.

11. Pilarczyk Michał
Optimist
ZŁOTY medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kl. Optimist, Charzykowy, 01-02.10.2011 r.

12. Knapik Karolina
Optimist
ZŁOTY medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kl. Optimist, Charzykowy, 01-02.10.2011 r.

13. Lipke Wojciech
Optimist
ZŁOTY medal Drużynowych Mistrzostw Polski w kl. Optimist, Charzykowy, 01-02.10.2011 r.

Największym sukcesem sekcji kajakowej SZANSA, dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, było zdobycie przez Marcina Wardina dwóch medali na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Ateny 2011 (1 złoty oraz 1 srebrny).

Szkolenie zawodników ChKŻ w 2011 roku było dofinansowane przez:
– Urząd Miejski w Chojnicach w kwocie 79.000 zł (w tym 14.000 zł na szkolenie osób niepełnosprawnych intelektualnie)
– Urząd Marszałkowski w Gdańsku w kwocie 23.000 zł (w tym 3.000 zł na szkolenie osób niepełnosprawnych intelektualnie)
– Starostwo Powiatowe w Chojnicach w kwocie 4.000 zł
– Urząd Gminy w Chojnicach w kwocie 7.500 zł

Trenerami w/w zawodników byli:
1. Mirosław Laskowski – klasa Optimist Gr. A
2. Mariusz Sołtysiak – klasa Optimist Gr. B
3. Tomasz Jakubiak – klasa 470 i 420
4. Lampka Brunon – grupa naborowa
5. Biesek Tomasz – sekcja kajakowa SZANSA
6. Henryk Płoski – klasa Laser