• Sekretariat czynny: pon - pt, 7:00 - 15:00

Puchar Komandora ChKŻ zakończony

W dniach 8-9.09.2018 na Jeziorze Charzykowskim odbyły się regaty o „Puchar Komandora ChKŻ”. Na starcie stanęło 44 zawodników w 5 klasach. Aura, jak na końcówkę lata, uniemożliwiła rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Tylko pierwszy dzień regat pozwolił na rywalizację, z kolei w niedzielę, z powodu braku wiatru rozegrano tylko 1 wyścig. W tak zmiennych warunkach wyłoniono zwycięzców w poszczególnych klasach.

W najliczniejszej klasie tj. Optimist Gr. B, gdzie rywalizowało 22 najmłodszych żeglarzy, zdecydowanie zwyciężył Jakub Szczepański z LKS Charzykowy. Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy ChKŻ Chojnice, odpowiednio January Szczukowski – 2 miejsce i Tymon Wiatrowski – 3 miejsce.
W klasyfikacji Dziewcząt zwyciężyła Blanka Bobula z JK KOTWICA Tarnobrzeg przed Alicją Dampc z ChKŻ Chojnice i Wiktorią Komadą z JK KOTWICA Tarnobrzeg.
W klasyfikacji do 9 lat zwyciężył Jan Bobula z JK KOTWICA Tarnobrzeg.

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, buty, niebo, dziecko i na zewnątrz

W klasie Laser 4,7 na starcie stanęło 11 zawodników. Gospodarze nie okazali się gościnni i zajęli wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy ChKŻ Chojnice. Na najwyższym stopniu stanął Maciej Panaś, natomiast tuż za nim uplasowali się Jan Krawczyk i Laura Szulc (która zwyciężyła rywalizację w klasyfikacji Kobiet).

W klasie Laser Radial rywalizowali tylko zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, jednak rywalizacja była bardzo zacięta. Na remisie zwyciężył Mateusz Grzempa, który większą ilością lepszych miejsc, wyprzedził swoją koleżankę klubową Oliwię Laskowską. Trzecie miejsce zajął Damian Kosmalski.

W klasie 420 rywalizowały natomiast tylko 2 załogi z KŻ VI-KING Człuchów. Zwyciężyli Bartosz Bojarski i Mikołaj Osiowy.
Tylko jedna załoga stanęła na starcie w klasie L’Equipe z KŻ VI-KING Człuchów w składzie Jan Macugowski i Jakub Kreft.