Kolejny bardzo dobry start zaliczyli Optimiściarze Gr. A i B. Tym razem żeglarze rywalizowali na „swoim” akwenie w regatach o „Puchar Lata” organizowanych przez LKS Charzykowy.

W klasie OPP A zwyciężył Mateusz Grzempa z ChKŻ Chojnice, drugie miejsce zajęła zawodniczka LKS Charzykowy Agnieszka Pawłowska, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Laura Szulc z ChKŻ Chojnice.
Tuż za podium regaty zakończył Kacper Żywiczka, natomiast na 7 miejsce zakończył regaty Jan Krawczyk.

W rywalizacji Gr. B startowało 76 zawodników, bardzo dobre 2 miejsce, zajął Wiktor Gmys. Na najgorszym dla sportowca miejscu, tj. 4, tuż za podium, uplasował się Jeremi Szczukowski. Pozostali zawodnicy ChKŻ Chojnice zajęli miejsca: