Irmina Mrózek Gliszczynska wraz z Agnieszką Skrzypulec potwierdziły swoją dominację w klasie 470 Kobiet i udowodniły, że ciągle są na fali. W zakończonych wczoraj (22 października) regatach żeglarskiego Pucharu Świata w Gamagori (Japonia) zdobyły złoty medal, wygrywając zdecydowanie całą rywalizację wśród kobiet.

Zdjęcie użytkownika Chojnicki Klub Żeglarski.

Dziewczyny przez całe regaty pływały bardzo równo co pozwoliło im na wypracowanie sobie sporej przewagi punktowej nad konkurentkami. Przed ostatnim dniem regat nasze zawodniczki były liderkami klasyfikacji, co potwierdziły także wygrywając wyścig medalowy. Ostatecznie z 13-sto punktową przewagą, dziewczyny mogły cieszyć się ze złotego medalu. Srebro zdobyły Japonki Ai Kondo Yoshida i Miho Yoshioka, natomiast brąz zdobyły Cassandre Blandini i Aloise Retornaz z Francji.

Kolejne zawody Żeglarskiego Pucharu Świata odbędą się w Miami (USA) w dniach 21-28 stycznia 2018 roku.